Złoto bulionowe w monetach – dobra inwestycja na przyszłość

14 września 2021

Zobacz, gdzie kupić złoto bulionowe, wejdź na goldbroker.pl.

Osoby, które postanowiły inwestować w złoto mają do wyboru kilka możliwości: gromadzić biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje spółek związanych z rynkiem metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym kruszcem. Kolejną metodą jest kupno złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest w postaci sztabek oraz monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – wybijane w celu lokowania w nich środków finansowych

Monety ze złota kojarzą się przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, zwane również lokacyjnymi, czy to złote czy z innych kruszców, odróżniają się od nich pod wieloma względami. Co najważniejsze monety bulionowe są emitowane w celu inwestowania w nie środków finansowych, co powoduje, że ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a raczej determinowany przez zapotrzebowanie rynku. Złotych monet bulionowych nie są wybija się w kolekcjach tematycznych lub w związku z pamiętnymi wydarzeniami, skutkiem tego ich wygląd niezwykle rzadko ulega zmianie. Na ogół złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie tylko datą bicia. Istotne jest to, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość determinuje ciężar i czystość wykorzystanego do ich bicia metalu. Zaletą monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, a ich sprzedaż jest łatwiejsza niż regionalnych monet kolekcjonerskich.

Waga złotych monet bulionowych

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jakkolwiek emitenci wypuszczają również monety o wadze 1/2 czy 1/50 oz złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są przeważnie ze złota najwyższej próby, czyli .999, ale np. Amerykański Gold Eagle bądź południowoafrykański Krugerrand bite są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety i – co za tym idzie – zredukowanie możliwości jej uszkodzenia. Takie monety z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są opisane informuje o wadze czystego złota, które użyto do ich wybicia.

W asortymencie polskich dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez trudu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi wspomniane wyżej Krugerrandy, Liść Klonowy czy Pandę.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

You May Also Like