Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

29 marca 2022

Szukasz wskazówek dotyczących tego, co to takiego mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Funkcja mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich ID. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, czyli na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem możliwych błędów, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Łatwiejsze monitorowanie spływu opłat – o atutach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi PM Bank i mBank) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, nawet takiej, która co miesiąc wystawia mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

You May Also Like