Kantor internetowy – o wymianie waluty online

26 sierpnia 2021

Na nordiqa.com poznasz pełną ofertę wymiany waluty online.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskim banku – te pierwsze wciąż spotkać można w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednak w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze aktualny kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z zeszłej doby. Drugim i nadzwyczaj ważnym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka dodatkowych usług lubianych przez użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w uzgodnionym przez użytkownika terminie.

Cenisz sobie komfort w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich doceniających wygodę i ogromną niezależność w dysponowaniu swoimi funduszami. Korzystają z nich również osoby pracujące bądź studiujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

You May Also Like