Euro w kantorze online – bieżący przelicznik i prosta wymiana

10 maja 2021

Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących ceny euro? Skieruj się na https://bit.ly/3cZZEGi

Euro to dość nowa waluta, bo w formie gotówkowej została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona w tej chwili podstawowym środkiem płatniczym w większości państw należących do UE. Polska na razie nie spełnia kryteriów, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, iż nasi rodacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to dokonując zakupów za granicą lub też zaciągając w niej kredyt.

Waluta euro i zalety z jej wprowadzenia

Powszechne użycie euro w państwach należących do Unii Europejskiej znacznie ułatwiło życie milionom mieszkańców Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Ujednolicona waluta to bowiem mniejsze trudności z policzeniem prawdopodobnego kosztu czy też zysku podczas planowania np. transakcji w handlu międzynarodowym, co jeszcze 20 lat temu powodu gwałtownych wahań kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się nietrafioną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa również wolność poruszania się obywateli krajów członkowskich, którzy właściwie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Dziś potrzebna im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a używając za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

W kantorze online szybko sprawdzisz aktualny kurs euro

Polska, pomimo członkostwa w UE od maja 2004 roku, jeszcze nie spełnia wszystkich wytycznych dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy transakcje biznesowe i kupujemy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualny kurs euro na stronach kantorów internetowych, a przy okazji także szybko wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na mniejsze spready jest tańsza i bardziej przystępna, ponieważ można ją zlecić w dowolnej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to z reguły jest przyjęte w kantorach tradycyjnych oraz bankach – na podstawie średniego kursu z ubiegłego dnia.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]