Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

20 kwietnia 2019

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to istotny moduł instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

You May Also Like