Na podmokłych terenach – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

7 listopada 2018

Fundamenty to podstawa każdej nieruchomości. Już na etapie projektowania budynku trzeba zatroszczyć się o to, żeby dom był solidny. Znakomite właściwości posiada izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Przekonajmy się zatem dlaczego należy w nią zainwestować.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroń podstawę budynku przed wodą opadową

Czynniki zewnętrzne mają ogromny wpływ na konstrukcję budynku. Szkodliwe konsekwencje przynosi zwłaszcza działanie wód gruntowych, co może prowadzić do szybkiej utraty ciepła. Zawilgocone fundamenty powodują, że rośnie poziom przepuszczalności cieplej budynku, a co za tym idzie – wzrastają koszty centralnego ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najpopularniejszą formą hydroizolacji pomagającą nieruchomość przed niszczącym oddziaływaniem wód gruntowych oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Używa się ją tak przy nieruchomościach mieszkalnych, jak i produkcyjnych. Budowę osłania się przy pomocy rozmaitych rodzajów izolacji. Ciężką izolację stosuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Z kolei znacznie częściej wykorzystywana jest izolacja przeciwwilgociowa, która pomoże ochronić fundamenty przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zaprawy hydroizolacyjne i dyspersje akrylowe

Wyróżniamy wiele sposobów izolacji – od wewnątrz oraz na zewnątrz. Wykorzystuje się do tego rozmaite materiały budowlane, takie jak tzw. lepiki, folie płaskie, zaprawy hydroizolacyjne lub emulsje silikonowe. Nie zapominajmy o tym, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga zrobienia oddzielnych planów dla trudno dostępnych punktów takich jak narożniki, załomy czy łączenia ścian. Dlatego prace należy zlecić firmom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wtedy zyskamy pewność, że nieruchomość jest profesjonalnie chroniona przed działaniem wilgoci.

You May Also Like