Co daje wynajem szalunków?

28 grudnia 2019

W tym miejscu dowiesz się wszystkiego o wypożyczalni szalunków

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, jednak można zaobserwować także konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na spore ceny nie wszystkie ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna będzie również obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wahania się dobrze zaś skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy myślą dotychczasowi klienci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]