Zwróć uwagę na tabliczki informacyjne

25 listopada 2018

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy w takim razie w jakich miejscach można znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – umieszczane przy drzwiach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak domy, biurowce, urzędy, biura. Sprawiają, że z łatwością odnajdziemy odpowiedni budynek. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach nieruchomości, ponieważ bardzo często można je także spotkać wewnątrz. To ogromna podgrupa oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w ogromnych wieżowcach – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z określeniami departamentów. Dzięki temu błyskawicznie znajdziemy np. referat nieruchomości czy wydział paszportowy. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wskazują tzw. palarnie

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o zasadach reanimacji. Urzędy mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, są też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych materiałów (takich jak aluminium), niejednokrotnie świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle szybki.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like