Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

6 marca 2020

Więcej szczegółów o znakach BHP

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Aktualnie kodeks BHP nakłada wymóg odpowiedniego znakowania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je wypatrzeć?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na najróżniejszych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są też w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia najmniejszych nawet problemów. Bez wątpienia upora się z tym każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like