Chcesz mieć obraz na kilku ekranach? Postaw na transmodulator

10 kwietnia 2019

Więcej o transmodulatorze

Jeśli mówimy o jakości uzyskiwanego obrazu, nowoczesna telewizja wymaga wykorzystywania szeregu elementów, które umożliwią odbiór przeróżnych programów na naprawdę rewelacyjnym poziomie. Jednym z elementów, który z całą pewnością zasługuje na to, aby zwrócić na niego uwagę jest transmodulator – przyrząd o dość zagadkowo brzmiącej nazwie.

Transmodulator – co się za tym kryje i do czego służy?

Pojęcie to ogromnej części z nas wydaje się być całkiem obce. Okazuje się jednak, że transmodulatory mają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. To właśnie to rzadko kojarzone urządzenie powoduje, że z jednego źródła obraz wysyłany jest na parę ekranów. Co to dla nas oznacza? Posiadając transmodulator, możemy wyświetlać na przykład reklamę na kilku odbiornikach w tym samym czasie. Transmodulatory wykorzystywane są więc chociażby w dużych centrach medycznych, w których w poczekalniach – w paru miejscach – ulokowane są ekrany telewizyjne sprawiające, że oczekiwanie na wizytę jest bardziej przyjemne. To urządzenie też przydatne w centrach handlowych, w których na ogół wykorzystywane są ekrany emitujące różnorodne reklamy. Transmodulator sprawia, że jednocześnie ten sam obraz wyświetlany jest na kilku odbiornikach. Transmodulator ma jednak jeszcze inne zastosowanie – efektywnie wzmacnia sygnał telewizyjny oraz polepsza jakość obrazu. Wykorzystywać można go np. w domu, gdy z jakiegoś powodu pojawiający się na ekranie telewizora obraz pozostawia wiele do życzenia.

Transmodulator – jak go wykorzystywać?

Transmodulatory są zazwyczaj urządzeniami w pełni niezależnymi. Oznacza to, iż nie trzeba montować nawet niewielkich dodatkowych szafek. Nie ma wątpliwości, że jest to wielka wygoda, która powoduje, że korzystanie z tego elementu nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Produkowane obecnie transmodulatory charakteryzują się bardzo dobrą jakością, a więc zapewniają pracę na wysokim poziomie. Jednocześnie ich cena jest przystępna. W efekcie na korzystanie z tego urządzenia decyduje się wiele firm oraz osób.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

You May Also Like