Prace w ogrodzie wymagają używania profesjonalnych mieszanek, które pozwolą wyhodować bujną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej wykorzystywane i do których roślin się ich używa?
Podłoża ogrodnicze – sprawdź skalę kwasowości
Zastosowanie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego szalenie istotne jest dobranie specjalnych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się bujna roślinność, odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sklepach znajdziemy wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które gwarantują maksymalne rezultaty. Niektóre gatunki roślin potrzebują specyficznych warunków – wówczas zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Produkty dostępne na rynku tworzą np. nawozy mineralne, kora, ziemia darniowa, perlit. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami chemicznymi, zawartością składników mineralnych i skalą kwasowości.
Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj potencjał zielonego dachu
Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie szalenie popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz wykorzystać odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać także krzewy. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. Natomiast podłoża ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak rojniki, zioła i rozchodniki. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych dachach.