Krok po kroku




Jak wiecie lub nie, nadszedł w moim życiu czas, kiedy trzeba zaopatrzyć się w trochę inne książki i nie są one wyłącznie dla mnie, ale dla mojej młodej latorośli.

Chyba nie muszę wam pisać, że od pierwszych dni powinniśmy do swoich dzieci mówić? A skoro im więcej do nich mówimy, tym lepiej, to zarówno możemy czytać im bajki, wierszyki. A co jeżeli możemy wykorzystać taką sytuację jeszcze do czegoś? Czas od małego uczyć dzieci różnego zachowania.



Stąd też seria Krok po kroku wydawnictwa Wilga. Książki są przeznaczone dla dzieci od pierwszego roku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć dziecko z nimi oswajać już wcześniej. Chociażby tylko słuchowo. Teraz wiem, że takie czytanie na głos, w szczególności wierszyków, nawet mi samej sprawia wiele radości. Do tego świetne, kolorowe ilustracje są jak najbardziej na plus. Kilkanaście twardych stron naprawdę potrafi zdziałać cuda.


Dzięki nim możemy przekonać dziecko rymowankami do różnych rzeczy: do kąpieli, mycia ząbków, do pożegnania się ze smoczkiem, czy nauczyć w zabawny sposób siadać na nocniku. Oprócz nauki, znajdą się również książeczki, w których znajdą się dobrze znane nam wierszyki np. zawarte w książeczce koci łapci. Młodsze dzieci możemy nauczyć za pomocą książki mówi się jakie dźwięki wydają zwierzęta, czy sytuacje. A co najważniejsze, wykonane są ze śliskiej tekturki, co w razie wypadku i brudnych rączek malucha, pozwoli za pomocą szmatki usunąć brud.