wtorek, 10 lipca 2018

Magia uderza - Ilona AndrewsTytuł oryginału: Magic Strikes
Liczba stron: 427
Data wydania: 2 luty
Seria: Kate Daniels 
Tom: 3
Magia kąsa | Magia parzy | Magia uderza | Magia krwawi | Magia zabija 
Zalewana falami magii Atlanta od dawna nie jest ani bezpiecznym schronieniem, ani miejscem gdzie można znaleźć chwilę wytchnienia. Mało kto wie o tym równie dobrze, co Kate Daniels. Tym razem jednak nawet ona odkryje rzeczy, o których nie miała pojęcia. Kiedy jej przyjaciel Derek zostaje pobity niemal na śmierć Kate w pogoni za oprawcami dociera na Arenę. To miejsce w podziemiach Atlanty, gdzie odbywają się nielegalne walki na śmierć i życie. Szukając sprawiedliwości Kate kładzie na szali własne życie- zarówno stając na Arenie, jak i postępując całkowicie wbrew zakazom wściekłego Władcy Bestii.

Trzecie tom serii, a naprawdę nie jest gorzej, jest wręcz lepiej. I jak tu nie kochać duetu pisarzy, którzy "ukrywają" się pod pseudonimem Ilona Andrews. Może właśnie to jest ich przepis na sukces. Małżeństwo może tak doskonałe, że potrafi się w niebywały sposób połączyć i pracować nad książką, a raczej serią, która nawet na dzisiejszym rynku książki jest czymś nowym, ciekawym i przede wszystkim daje wiarę w to, że można pisać naprawdę świetne książki.
- W życiu nie widziałem takiej bandy idiotów - oświadczył, kręcąc głową. - To szaleństwo. Jak was zabiją, a tak się stanie, to nie przychodźcie później do mnie z płaczem.
Wszystko napisane jest bez zbędnych słów, czy ciągnących się nieskończoność wątków, które mogłyby być ucięte już na początku historii. Tutaj wszystko się rozwija i pozwala czytelnikowi na czekanie, aż cała historia nabierze rozpędu, a przede wszystkim odpowie na pytania, które co jakiś czas pojawiają się w głowie. Trzeci tom, to już czas na trochę więcej wspomnianych odpowiedzi. Dowiadujemy się trochę więcej o przeszłości Kate, i oczywiście romans, który uważnie śledzimy już od początku, cały czas się rozwija, a my po prostu chcemy więcej i więcej. Nie ma tutaj przesłodzonych chwil, ponieważ dobrze wiemy jaki charakter ma Kate, więc nawet nie myślcie o romantycznych kolacjach przy świecach. Może do końca nie mamy wyklarowanej sytuacji, ale coś jest na rzeczy moi mili i musicie się o tym sami przekonać tak naprawdę.

- Nie mogę rozgryźć, czy chce cię zabić, czy raczej przelecieć. Jak to jest, że działasz na psycholi jak lep na muchy?

- Sam sobie na to odpowiedz.
Ha! Wpadł w swój własny dołek!
Tą serią nie da się tak naprawdę zaspokoić głodu, ponieważ ona ciągle tkwi i tkwić będzie w naszych sercach. Magia, humor, nasza ciekawość nie da o sobie zapomnieć w tym tomie. Jestem niesamowicie ciekawa, co zdarzy się w kolejnym tomie, ponieważ takiej książki jak ta się nie odkłada. Nie można o niej po prostu zapomnieć. Więc lepiej będzie jak znajdziecie trochę więcej czasu na tę serię, bo gdy zaczniecie, to nie odłożycie jej póki nie skończycie.

Disqus for Ujrzeć Słowa

Google+

Obserwatorzy

Skontaktuj się ze mną

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *