Magia uderza - Ilona AndrewsTytuł oryginału: Magic Strikes
Liczba stron: 427
Data wydania: 2 luty
Seria: Kate Daniels 
Tom: 3
Magia kąsa | Magia parzy | Magia uderza | Magia krwawi | Magia zabija 
Zalewana falami magii Atlanta od dawna nie jest ani bezpiecznym schronieniem, ani miejscem gdzie można znaleźć chwilę wytchnienia. Mało kto wie o tym równie dobrze, co Kate Daniels. Tym razem jednak nawet ona odkryje rzeczy, o których nie miała pojęcia. Kiedy jej przyjaciel Derek zostaje pobity niemal na śmierć Kate w pogoni za oprawcami dociera na Arenę. To miejsce w podziemiach Atlanty, gdzie odbywają się nielegalne walki na śmierć i życie. Szukając sprawiedliwości Kate kładzie na szali własne życie- zarówno stając na Arenie, jak i postępując całkowicie wbrew zakazom wściekłego Władcy Bestii.

Trzecie tom serii, a naprawdę nie jest gorzej, jest wręcz lepiej. I jak tu nie kochać duetu pisarzy, którzy "ukrywają" się pod pseudonimem Ilona Andrews. Może właśnie to jest ich przepis na sukces. Małżeństwo może tak doskonałe, że potrafi się w niebywały sposób połączyć i pracować nad książką, a raczej serią, która nawet na dzisiejszym rynku książki jest czymś nowym, ciekawym i przede wszystkim daje wiarę w to, że można pisać naprawdę świetne książki.
- W życiu nie widziałem takiej bandy idiotów - oświadczył, kręcąc głową. - To szaleństwo. Jak was zabiją, a tak się stanie, to nie przychodźcie później do mnie z płaczem.
Wszystko napisane jest bez zbędnych słów, czy ciągnących się nieskończoność wątków, które mogłyby być ucięte już na początku historii. Tutaj wszystko się rozwija i pozwala czytelnikowi na czekanie, aż cała historia nabierze rozpędu, a przede wszystkim odpowie na pytania, które co jakiś czas pojawiają się w głowie. Trzeci tom, to już czas na trochę więcej wspomnianych odpowiedzi. Dowiadujemy się trochę więcej o przeszłości Kate, i oczywiście romans, który uważnie śledzimy już od początku, cały czas się rozwija, a my po prostu chcemy więcej i więcej. Nie ma tutaj przesłodzonych chwil, ponieważ dobrze wiemy jaki charakter ma Kate, więc nawet nie myślcie o romantycznych kolacjach przy świecach. Może do końca nie mamy wyklarowanej sytuacji, ale coś jest na rzeczy moi mili i musicie się o tym sami przekonać tak naprawdę.

- Nie mogę rozgryźć, czy chce cię zabić, czy raczej przelecieć. Jak to jest, że działasz na psycholi jak lep na muchy?

- Sam sobie na to odpowiedz.
Ha! Wpadł w swój własny dołek!
Tą serią nie da się tak naprawdę zaspokoić głodu, ponieważ ona ciągle tkwi i tkwić będzie w naszych sercach. Magia, humor, nasza ciekawość nie da o sobie zapomnieć w tym tomie. Jestem niesamowicie ciekawa, co zdarzy się w kolejnym tomie, ponieważ takiej książki jak ta się nie odkłada. Nie można o niej po prostu zapomnieć. Więc lepiej będzie jak znajdziecie trochę więcej czasu na tę serię, bo gdy zaczniecie, to nie odłożycie jej póki nie skończycie.

Egzemplarz do recenzji zapewniło Wydawnictwo Fabryka Słów