Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Wygrana to nie wszystko (Szczęście w miłości - Kasie West)Autor:  Adriana Bączkiewicz     09:19:00    Etykiety:, 

Książki Kasie West po prostu połykam w całości. Kiedy tylko dorwę ją w swoje ręce, nagle świat przestaje dla mnie istnieć i biegnę szybko pod koc i zaczynam ją czytać i robię to do tego momentu, aż nie znajdę się na ostatniej stronie.

Maddie nie jest impulsywna. Ceni ciężką pracę i lubi planować. Ale któregoś wieczora pod wpływem chwili kupuje los na loterię. I, ku własnemu zdziwieniu – wygrywa masę pieniędzy!

W jednej sekundzie Maddie nie poznaje swojego życia. Koniec ze stresowaniem się systemem stypendialnym w college’u. Ni stąd ni zowąd Maddie myśli o wynajęciu jachtu. A bycie w centrum uwagi całej szkoły jest super, dopóki nie zaczynają docierać do niej przykre plotki na jej temat, a przypadkowe osoby proszą ją o pożyczkę. I teraz Maddie nie ma pojęcia, komu można zaufać. Poza Sethem Nguyenem, z którym pracuje w miejscowym zoo. Seth jest miły i zabawny, i chyba wcale nie wie o wielkiej zmianie w życiu Maddie, a dziewczyna jakoś nie ma ochoty nic mu mówić. Co się stanie jednak, jeśli Seth pozna prawdę?*


Tak naprawdę nie wiem już jak wam zachwalać książki Kasie West. To jest jak narkotyk - jeżeli raz się spróbuje to nie można się od nich oderwać. Nie wiem od czego to tak naprawdę zależy, ponieważ w większości przypadków jestem w stanie wydedukować jaki będzie finał danej historii. Jednak w niczym mi to nie przeszkadza i ciągle brnę dalej w treści. Jestem po każdej przeczytanej pozycji naładowana tak pozytywną energią, że nic nie jest w stanie mnie z tego stanu wyprowadzić.

Szczęście w miłości jest lekką i przyjemną lekturą i znów muszę to napisać: niech ktoś się weźmie za zekranizowanie tych historii, bo to naprawdę byłby wielki hit. Pozycja nie męczy, a wręcz przeciwnie, powoduje szybsze bicie serca i chociaż w wielu momentach nie zaskakuje niewiarygodnymi zwrotami akcji, to jednak ma w sobie uczucia, których szukam w lekkich książkach. Autorka przedstawia w sposób autentyczny wydarzenia, które naprawdę gdzieś tam na świecie mogły mieć miejsce. Kto wie, może naprawdę Szczęście w miłości jest oparte na faktach?

Mogłoby się zdawać, że takie pozycje są przeznaczone dla nastolatków, ale nie, ja zawsze chętnie czytam książki Kasie West i zajmują one u mnie na półce honorowe miejsce i nie mam zamiaru się ich pozbyć za żadne skarby.

W tej pozycji Autorka pokazuje jak niewiele trzeba w życiu, by złapać byka za rogi. Jednak czy młoda osoba, która zdecydowanie ma głowę na karku, nie pokusi się o zrobienie paru głupstw? Ta książka również daje czytelnikom pewną lekcję: pieniądze szczęścia nie dają, ale mogą równocześnie przysporzyć wiele problemów. No bo nie oszukujmy się, kto z nas nie chciałby wygrać loterii, która przewiduje niebotyczną kwotę? Co byście wtedy zrobili? Wiem, każdy może marzyć, jednak co na to rówieśnicy i przede wszystkim otoczenie? Dzięki Szczęściu w miłości dowiecie się, jak to jest wygrać dużą sumę pieniędzy i z czym tak naprawdę się to je.

Tytuł oryginału: Lucky in Love
Data wydania: 11.10.2017
Liczba stron: 408
Gatunek: Literatura dla młodzieży
Wydawnictwo: Feeria Young - dziękuję!
* opis pochodzi ze strony Wydawnictwa

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?