Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Piekło może pochłonąć (Droga do piekła - Przemysław Piotrowski)Autor:  Adriana Bączkiewicz     19:50:00    Etykiety:, 

Już na wstępie muszę to napisać: ta książka nie jest dla każdego. Musicie wiedzieć, że wkraczacie tutaj w rejony makabryczne, pełnych dewiacji, po prostu jest to mroczny thriller, a może nawet już horror?

Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki…*

Do takich książek nie sposób się przyzwyczaić. Ale można ja w pewien sposób lubić, w takich pozycjach wyobraźnia robi swoje i jeżeli jesteście czytelnikami, którzy szukają czegoś nietuzinkowego, ociekającego brutalnością przekazu, to wiecie, że dobrze trafiliście. Mocne nerwy zdecydowanie się w tej pozycji przydadzą, a nawet gdy o tym teraz pomyślę, może to być za mało, by przeczytać ją na jeden raz.

Ja osobiście uwielbiam tak skonstruowaną treść, która wprowadza mój mózg na całkowicie inne doznania i przede wszystkim nie są one wcale przyjemne. Czytelnik zmusza się do przeżywania wirtualnego bólu wraz z bohaterem, i chociaż to wszystko dzieje się w naszej głowie za sprawą wyobraźni, wcale nie oznacza, że nie może być prawdziwe. Analogicznie, dlaczego oglądamy filmy, czy czytamy książki o morderstwach? Przecież to nie znaczy, że oglądając, czy czytając o takich rzeczach, robią z nas zwyrodnialców, a jednak coś w tym musi być.

Tytuł zdecydowanie jest adekwatny, ponieważ naprawdę ukazuje drogę. Ale taką, po której nie chcielibyśmy stąpać. Strach, obrzydzenie i częste odstawianie książki na bok to domena tej lektury dla słabszych czytelników. Ja jednak czytałam ją z zapartym tchem. Po prostu było w niej wszystko co mi się podoba. Wstrząsała mną na każdym kroku, autor ukazuje, że thriller nie ma granic i nic co było nam znane do tej pory, nie może ewoluować do czegoś jeszcze nieznanego.

Ci z was, którzy szukają czegoś nieoczywistego, na pewno niebanalnego i nie boją się wyzwań, zdecydowanie powinni sięgnąć po Drogę do piekła, tylko uważajcie, piekło może pochłonąć, a Przemysław Piotrowski ukazuje je w najbardziej bezlitosny sposób jaki jest tylko możliwy.


Data wydania: 27.07.2016
Liczba stron: 384
Gatunek: Horror
Wydawnictwo: Videograf - dziękuję!
* opis pochodzi ze strony Wydawnictwa

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?