Będę grać w grę: KrólestwoGry taktyczne nigdy nie były moją mocną stroną. Jednak od czegoś trzeba zacząć i wreszcie ruszyć swoje szare komórki do tego, by zdobyć władzę w królestwie!
Rozgrywka nie należy do bardzo trudnych, liczy się przede wszystkim spryt i chęć zwycięstwa. Czego tak naprawdę chcieć więcej? Musimy odpowiednio zaplanować swoje kroki i tak jak wspomniałam wyżej, niezbyt mi po drodze do gier taktycznych. Mój chłopak zdecydowanie ma do tego rękę jak i mózg, więc za każdym razem przegrywałam, ale czego się spodziewać, jeżeli dla niego takie rozgrywki to nie pierwszyzna?


Monety, karty: pomocy, akcji, specjalnych zdolności, pory roku, i oczywiście plansza, która ze względu na liczbę graczy jest podzielona na trzy różne wersje. A więc w zależności od tego ile graczy będzie brało w rozgrywce, to tę planszę przewracamy. Możliwości są od dwóch do czterech. Niesamowicie ułatwia to grę i dzięki temu staje się ta pozycja o niebo przyjemniejsza i przede wszystkim przemyślana, ze względu na to, że liczba graczy ma dość znaczny wpływ na to ile pozycji możemy zająć.Jaki jest więc cel? Oczywiście zdobyć królestwo przeciwnika lub posiadanie największej liczby jednostek na prowincjach. Nie obeszłoby się jednak wszystko bez złota, a że w każdej porze roku czeka nas licytowanie i zgadywanie ile monet w ręce ma przeciwnik (to wpływa na jego, jak i naszą akcję) to musicie się mieć na baczności, w końcu wiadomo, że bez pieniędzy jeszcze nikt nie wygrał. Wszystko więc toczy się z zawziętością, sprytem i zmiennymi warunkami.Gra jest prosta i niezbyt skomplikowana i jeżeli mogę być szczera, niezbyt do mnie przemówiła, ale tylko dlatego, że taktyki nie są moją mocną stroną, jednak dla chłopaka, była to świetna gra, która pozwalała mu mnie ograć za każdym razem i jeszcze się tym szczycił! 30 minut zdecydowanie wystarczy na każdą partię, więc kto wie, może w kolejne leniwe popołudnie uda mi się wreszcie wygrać i uznam, że podbój innych prowincji i królestw jest czymś stworzonym dla mnie.

Liczba graczy: 2-4
Wiek: 10+
Czas rozgrywki: 30 min


Dawkę rozrywki w postaci egzemplarza do recenzji zapewniło: Foxgames