Miłość na wyciągnięcie ręki (Blisko ciebie - Kasie West)


To już kolejna pozycja Kasie West, którą pochłonęłam w jeden dzień. Takich książek nie jestem w stanie rozwlec na kilka dni, po prostu gdy zaczynam ją czytać, to nie mogę się od niej oderwać.

Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja: przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend. Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Dax to gość, o którym niewiele wiadomo, poza tym że nie cieszy się dobrą opinią: ciągnie się za nim wspomnienie bójki i poprawczaka. Autumn cały czas ma nadzieję, że Jeff, jej prawie-chłopak, odgadnie, co się jej przydarzyło, i zaraz po nią wróci. Ale Jeff nie przychodzi. Nikt jej nie szuka.*

Blisko ciebie, to idealna pozycja na lato, chyba każda książka Kasie West jest idealna na tę porę roku. Jest to lekka historia, która nieoczekiwanie zawładnęła moim sercem. Wręcz z wytęsknieniem wyczekuję kolejnych pozycji, które jednocześnie potwierdzą moją tezę, że autorka pisze wybitnie. Nie wiem tak naprawdę czego jest to zasługa, ponieważ nie są to wymyślne, szyte na miarę wydarzenia, których w innych książkach pełno. Nie są przepełnione dramatami, które niejedną z was przyprawiłyby o ból głowy, a przede wszystkim nie stawia was w położeniu: nie, to się nie mogło zdarzyć naprawdę.

Kasie West korzysta z pomysłów dość prostych, ale skutecznych. Bo kto nie lubi komedii romantycznych, które nie są skomplikowane, ale mają w sobie to coś, co nas do nich przyciąga? Autorka zdecydowanie zdobyła moje serce ze względu na wiele czynników. Jej bohaterowie są zawsze przeze mnie uwielbiani. Już od pierwszych słów czy przemyśleń, czuję do nich sympatię, nawet gdy są tak tajemniczy jak Dax. Każdy nastolatek jest w stanie postawić się w sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie. Słodka historia, bez nadmiaru cukrowej posypki. Nie jest jednak tak, że przy tej słodkości jest to głupia historia. Zdecydowanie nie.
-Mogło być gorzej.
-Mogło być też lepiej.
Zawsze, ale to zawsze, między wierszami, a raczej w ogólnym rozrachunku wszystkich wydarzeń, każdy nastolatek może odnaleźć w książce wiele przesłań, które utulą poszarpane myśli. Dorastanie nie jest łatwe, każdy ma mętlik w głowie, przychodzi czas na pierwsze miłości i właśnie to pokazuje autorka w swoich książkach. Tym razem, w Blisko ciebie postawiła na korzystanie z tego, co daje nam los. Autumn goni za czymś, co nie jest dla niej pisane, a to, co powinno być dla niej wyjątkowe jest na wyciągnięcie ręki. Właśnie za to uwielbiam Kasie West - daje ona wiarę w lepsze jutro, rozwiewa wątpliwości i zdecydowanie tworzy unikatowe pozycje.

Polecam Blisko ciebie, nie tylko niepoprawnym romantyczkom, nie tylko nastolatkom, polecam ją wszystkim, którzy szukają czegoś lekkiego, co sprawi, że na ich ustach pojawi się uśmiech.


Tytuł oryginału: By Your Side
Data wydania: 05.07.2017
Liczba stron: 390
Gatunek: Literatura dla młodzieży / Romans
Wydawnictwo: Feeria Young - dziękuję!
* opis pochodzi ze strony Wydawnictwa