Będę grać w grę: Wyspa dinazurów


Czas przedstawić wam kolejną grę karcianą, która dostarcza rozrywki nie tylko młodszym graczom, ale świetnie sprawdzi się przy starszych wyjadaczach, bo przecież chodzi o to, by pomóc dinozaurom przedostać się na sąsiednią wyspę.


Pudełko skrywa w sobie same karty, jednak ich przeznaczenie jest różne:
→ 108 kart dinozaurów,
→ 22 zdarzenia,
→ 26 kart rozstawienia,
→ 6 kart pomocy,

I chociaż pomyślicie, że nie jest to zbyt duża ilość, i niewiele wiecie, czy to wystarczy by zainteresować się tą grą, to ja rozwieję wasze wątpliwości: oczywiście, że tak. Przyznam, podchodziłam do niej dość sceptycznie ponieważ gdy zobaczyłam instrukcję, cały czas uważałam, że jest to zbyt trudne, a przecież ma umieć w to zagrać nawet siedmiolatek. Zaczęłam wątpić w swój intelekt, ale zawzięłam się w sobie wraz z chłopakiem i na chłodno i dość szczegółowo zaczęliśmy wraz z instrukcją poznawać wszystkie tajniki gry dotyczącej dinozaurów.


Instrukcja w dość szczegółowy sposób opisuje każdy możliwy ruch i to co podoba mi się najbardziej, to to, że zawsze są przedstawione przykładowe sytuacje. Dzięki temu możemy się lepiej rozeznać w grze, dodatkowo, zawsze przydatną rzeczą jest poniższy filmik, który w obrazowy sposób pokaże wam z czym Wyspę dinozaurów się je:


Ogólnie oceniam grę bardzo dobrze, ponieważ wymaga od nas strategicznego myślenia, by oczywiście zdobyć jak najwięcej punktów na koniec. Strategii jest parę, ale nie oszukujmy się, wiele zależy od losowości, z jakimi kartami przyjdzie nam walczyć. Tu sprawdzi się zasada, że im więcej graczy tym zabawa lepsza, jednak trzeba pomyśleć o tym, że przydałby się wtedy duży stół - w końcu każdy musi próbować skompletować dinozaury na swojej własnej wyspie.


Małe dzieci będą zachwycone, a przy okazji uważam, że udoskonalą swoje umiejętności matematyczne. Ja spędziłam przy niej mile czas, a do tego każda rozgrywka, ze względu na swoją losowość jest dość nieprzewidywalna, lecz wiadomo, raz się wygrywa, raz przegrywa. Dinozaury na kartach są dość barwne więc na pewno przyciągną uwagę młodszych graczy, myślę, że nie ma co się nad tym zastanawiać, jest to przesympatyczna gra, która na pewno zapewni rodzinie spędzić miłe chwile.

Liczba graczy: 2-6
Wiek: 7+
Czas rozgrywki: ok 15 min


Dawkę rozrywki w postaci egzemplarza do recenzji zapewniło: Foxgames