Będę grać w grę: Goblinpiada


Któż z nas nie uwielbia goblinów? Niezbyt urodziwe, ale za to potrafią przechytrzyć niejednego. Czas więc wejść w ich skórę i wziąć udział w Goblinpiadzie, gdzie zwycięzca może być tylko jeden!

Jak sama nazwa wskazuje, Goblipiada, to po prostu olimpiada goblinów, gdzie musimy się sprężyć, by uciec przed toczącym się głazem. Niby nic trudnego, ale uwierzcie mi, może dostarczyć to bardzo wielu emocji.

Co skrywa pudełko?
→ 22 kafelki toru, które są losowo wybierane przy rozgrywaniu każdej partii,
→ 1 kafelek startu oraz 1 kafelek mety,
→ 6 pionków goblinów, przeznaczone dla maksymalnie sześciu graczy,
→ 1 pionek głazu, który toczy się za nami,
→ 1 głaz, który służy nam do zmiany prędkości toczącego się głazu,
→ 12 kości, po dwie dla każdego z graczyW tej grze przede wszystkim liczy się refleks. Kiedy tor jest już ułożony, możemy się mu przyjrzeć i zaplanować nasze działania, ale tak naprawdę wszystko zależy od losowości oraz szybkości z jaką złapiemy odpowiednie kości. Gracze rzucają kośćmi i należy złapać dwie z nich, w taki sposób, by oczka, które wypadły znalazły się na górze. To są nasze możliwości, które w ruchach będziemy mogli zastosować. Na każdym kafelku przedstawione są szanse w jaki sposób naszą kość możemy wykorzystać: ruszyć się do przodu, albo zastosować specjalną akcję.


Gra jest naprawdę bardzo prosta w obsłudze, jednak czekam na moment, aż w mieszkaniu pojawi się trochę więcej osób, bo czuję, że im więcej osób, tym lepiej z emocjami. W przypadku dwóch graczy, gra jest ciekawa, ale bardzo trudna by dojść na finisz. Rozegraliśmy wraz z chłopakiem kilkanaście rund i nigdy nie udało nam się dotrzeć do samego końca. Oczywiście nie jest to warunek konieczny by wygrać, ponieważ wygrywa goblin, który nie zostanie przygnieciony przez głaz.

Kafelki powinno ustawiać się zgodnie z trasą (górki, trasy płaskie, spady), jednak by było trudniej dla naszych oczu, ustawialiśmy je w linii prostej, by nie było tak łatwo zauważyć, jakie plany musimy wcielić w życie by wygrać

Jeżeli szukacie więc gry, dla większej ilości osób, to ta pozycja sprawdzi się idealnie, ponieważ wytłumaczyć zasady nowym graczom nie jest wcale trudno, a emocji przy graniu jest wiele.

Liczba graczy: 2-6
Wiek: 8+
Czas rozgrywki: ok 20 min


Dawkę rozrywki w postaci egzemplarza do recenzji zapewniło: Foxgames