Będę grać w grę: Gangi nowego jorku


Jakiś czas temu wspominałam wam o tym, że chyba pokochałam karcianki. Tak, coś w tym jest, tylko zawsze trzeba uważać co się mówi, bo potem bardzo szybko możemy zmienić zdanie.
Kilka razy podchodziłam do tej gry. Albo był zły czas, albo nie wiem, ale kompletnie nie potrafiłam jej zrozumieć, a przecież na pudełku jest napisane, że wiek graczy powinien być powyżej 10 lat. 10 lat! Przecież ja mam o wiele więcej wiosen na karku, a ciężko było mi zasady przetłumaczyć po ludzku. Tak, oczywiście, że na początek należy zacząć od instrukcji. Pomyślałam o tym wcześniej i zagłębiałam się w nią, przyglądając się w międzyczasie kartom i wywnioskowałam, że przecież nie może być tak źle. Dość krótka instrukcja nie może oznaczać dla mnie kłopotów, ale na początku tak było.

Starałam się pokonać moje wszelkie uprzedzenia i z marszu zacząć. Nie będę się zagłębiać w zasady, wydawnictwo idealnie obrazuje je w poniższym filmiku:


Później było już lepiej i to małe, skromne pudełko skrywało w sobie dość ciekawą grę, która niestety często była podyktowana losowością. Oczywiście można na to nie narzekać, ale po pewnym czasie daje ona w kość. Nie jest to taka domena jak przy rzucie kostką, ale jednak. Wspinanie się po drabinie władzy to dość osobliwa część. W końcu każdy chce być jak najlepszy. Nie ma tu miejsca na kłótnie, ale skrupulatne planowanie i osiągnięcie swojego celu.


Małe, a cieszy, tak mogłabym określić tę karciankę. Zapewne są lepsze, ale nie mi to oceniać, jeżeli macie kilkanaście minut i nie wiecie co z nimi zrobić, zdecydowanie możecie sięgnąć po Gangi nowego jorku i nie będziecie kompletnie zawiedzeni, a ci z was, którzy już na swoich półkach mają niejedną rozegraną partię w podobne gry, mogą poczuć się w pewien sposób rozczarowani, ale zdecydowanie grafika i sam pomysł nadrabia tu plusy. Nie pozostaje mi nic innego, jak ją wam polecić, na początek, zdecydowanie jest to gra dla was.


Liczba graczy: 2-4
Wiek: 10+
Czas rozgrywki: 20 min

Dawkę rozrywki w postaci egzemplarza do recenzji zapewniło: Foxgames