Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

A gdyby tak... (Przeznaczenie Violet i Luke'a - Jessica Sorensen)Autor:  Adriana Bączkiewicz     22:45:00    Etykiety:, 

Zazwyczaj dość sceptycznie podchodzę do serii, w których w kolejnych tomach pojawiają się inni główni bohaterowie. Wtedy zazwyczaj zaczynam się zastanawiać, czy dany autor robi to z własnej chęci przekazania całkowicie innej historii w wykreowanym już od podstaw świecie, czy po prostu nie ma pomysłu na ciągnięcie wątku z poprzednich tomów. Jednak Jessica Sorensen was nie zawiedzie.

Życie Luke'a Price’a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką - sposobem na wyciszenie chorych wspomnień z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi - ona i tak będzie go prześladować.*

Naprawdę obawiałam się tej książki. Callie i Kaydena pokochałam od samego początku, było w nich coś pięknego, ale tragicznego zarazem. Violet i Luke przewijali się w dwóch poprzednich tomach gdzieś ukradkiem, ale nie do końca byłam przekonana, czy ich historię chcę poznać. Było to dla mnie, mogę nawet to śmiało napisać: obojętne. Jednak po przeczytaniu trzeciej książki z serii The Coincidence mogę stwierdzić: myliłam się, oni wcale nie byli mi obojętni.

Tragiczne historie zawsze znajdą wiernych czytelników. Z jednej strony jest to smutne, że pragniemy trudnych tematów, które gdzieś w swoim rozwinięciu niosą ze sobą iskierkę nadziei. W życiu jednak bywa przewrotnie i nie każda książka musi skończyć się tak jakbyśmy tego planowali. Autorka się po prostu z nami bawi. Wodzi nasze serce na niechybne rozbicie. A może jednak warto wierzyć, że się uda?

Przeciwieństwa się ponoć do siebie przyciągają, i chociaż na pozór Violet i Luke nie mają ze sobą za wiele wspólnego, jednak mają się ku sobie i walczą z samymi sobą, a tym samym i my nie potrafimy się od nich odpędzić. Autorka w dwóch poprzednich tomach ukazała nam Violet jako dziewczynę, która ciągle znajduje sobie innego na każdą noc, a Luke nie stroni od alkoholu, dobrej zabawy, no i dziewczyn. Trzeci tom wprowadza nas w odrętwienie, ponieważ każdy z nas może mieć codziennie na twarzy maskę, a powrót do realności może być niemożliwy, w szczególności, gdy inni już przykleili tobie łatkę.

Nie chcemy już po prostu czytać przesłodzonych historii, gdzie wszystko każdemu się udaje. Chcemy poczuć się zmaltretowani losami bohaterów i tutaj autorka świetnie sobie poradziła - czyżbym przyznawała się do masochizmu? Chociaż i tak będę uważać, że dwa poprzednie tomy, gdzie głównymi bohaterami byli Callie i Kayden, były nieco lepsze, może nawet bardziej mroczne? Pomimo tego warto było przeczytać historię Violet i Luke'a i polecam ją z czystym sumieniem. Uwaga na zakończenie, może się na was odbić psychicznie...


Tytuł oryginału: The Destiny of Violet and Luke
Data wydania: 31.10.2016
Liczba stron: 368
Seria: The Coincidence
Tom: III
Przypadki Callie i Kaydena | Ocalenie Callie i Kaydena | Przeznaczenie Violet i Luke'a
Gatunek: Literatura dla młodzieży
Wydawnictwo: Zysk i S-ka - dziękuję!
* opis pochodzi ze strony Wydawnictwa

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?