Papierowy książkoholik atakuje! #10


Chciałoby się napisać tutaj coś pokrzepiającego wasze skołatane serca. Może coś w stylu, że wreszcie się pohamowałam z ilością książek, które przybyły do mnie we wrześniu. Jednak nie będę oszukiwać was, ani tak naprawdę siebie. Książek przybyło tyle, że aż głowa boli. Ale jest jeden plus i aż sobie się dziwię: pierwszy raz w tym roku, nie kupiłam ani jednej książki! Normalnie powód do dumy, tylko jakoś ani trochę nie przedkłada się to na ilość książek, które do mnie przywędrowały, było ich tylko 37... ;)

Wydawnicze perełki


Adams Douglas - Autostopem przez galaktykę [Zysk i S-ka] Nowe wydanie, więc nie trzeba już polować na białego kruka. Piękne estetyczne wydanie, nic tylko czytać.
Gaiman Neil - Nigdziebądź [Mag] Znowu ze mnie straszna sroka, ale nie mogłam się oprzeć. Książka zapewniona przez księgarnię internetową lovebooks.pl - nowa współpraca, najlepsza pod słońcem!
Collins Suzanne - Gregor i Kod Pazura [IUVI] Niespodziewana trafiła w moje ręce, książka już przeczytana, recenzja wkrótce...
Dennard Susan - Prawdodziejka [SQN] Rzutem na taśmę, załapała się ta pozycja. Pięknie wydana, a jak z treścią? Oby równie dobrze.
Christie Agata - I nie było już nikogo [Dolnośląskie] Niezbyt to wydawnicza perełka, bo nagroda za wyróżnioną recenzję w księgarni internetowej taniaksiazka.pl, trochę smutno, że w danym miesiącu trzy osoby są wyróżnione - za pierwsze miejsce, jest bon na 100 zł do wydania w księgarni, a dwa pozostałe miejsca to książka (narzucona przed księgarnię). Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ale książka, którą można kupić za kilkanaście zł, jest niezbyt wielkim wyróżnieniem, tym bardziej, że to już moje trzecie wyróżnienie, a książki otrzymane w nagrodę nie były oszałamiające. I nie, wcale nie wspomnę o naderwanym grzbiecie... Chyba staję się zgryźliwa, czy może jednak mam poniekąd rację?
West Kasie - Chłopak z sąsiedztwa [Feeria Young] Przedpremierowo pojawiła się u mnie kolejna książka Kasie West i jestem zachwycona, naprawdę macie na co czekać.
Bardugo Leigh - Cień i kość [Papierowy księżyc] Tym razem e-book od wydawnictwa, które planuje wznowienie, historia całkiem ciekawa, więcej dowiecie się wkrótce.
Janowska Monika B. - Połknąć żabę [Zysk i S-ka] Niespodziewany przedpremierowy e-book od wydawnictwa. Nie spodziewałam się, że lektura będzie tak dobra!

Lubię wymiany


Hoover Colleen - Ugly Love [Otwarte] Mam zamiar przeczytać wszystkie książki tej autorki,a więc czemu nie przygarnąć jej z wymiany? 
Frost Jeaniene - Pierwszy dotyk ognia [Papierowy księżyc] Co jakiś czas przeglądam sobie opisy książek i dziwię się, że wcześniej o niej nie słyszałam, czas znaleźć drugi tom.
Cormack Cora - Coś do ukrycia [Jaguar] Nareszcie seria skompletowana.
Armentrout Jennifer L. - Onyks [Filia] Miesiąc wrzesień mogę okrzyknąć miesiącem skompletowania danych serii :)
Armentrout Jennifer L. - Opal [Filia] jw.
Webber Tammara - Tak słodko [Jaguar] Nareszcie seria skompletowana.
Johannsen Erika - Królowa Tearlingu [Galeria książki] Ile ja się nasłuchałam i naczytałam na temat tej książki, wreszcie będę mogła się dowiedzieć o co tyle szumu.
Piekara Jacek - Necrosis. Przebudzenie [Fabryka słów] Ta piękna okładka musiała być moja, no i jest.
Andrews Ilona - Magia zabija [Fabryka słów] No dobra, tutaj zaszalałam, ale ze mną już tak jest, że gdy dowiaduję się, że danej serii nie można zdobyć, to ja wszelkimi możliwymi sposobami staram się to zrobić, pozostał mi jeszcze jeden tom do skompletowania.
Andrews Ilona - Magia uderza [Fabryka słów] jw.
Andrews Ilona - Magia kąsa [Fabryka słów] Tutaj małe oszustwo, ponieważ jest to mój jedyny zakup, ale na obronę mam to, że przybyła ona do mnie we wrześniu, ale kupiłam ją ostatniego dnia sierpnia ;)

Wymiana zakładkowo-książkowa


Dzięki wymianie, siedem osób we wrześniu może się cieszyć cudnymi zakładkami (ach ta skromność), chętnych do wymiany odsyłam tu: KLIK, wymiana będzie "otwarta" do odwołania :)

De la Cruz Melissa - Zapach spalonych kwiatów [Znak literanova] Kilka lat temu chciałam mieć tę pozycję, potem jakoś mi przeszło, ale skoro nadarzyła się okazja...
Beck Glenn, Parke Harriet - Agenda 21 [Zysk i S-ka] Jedyna książka z wymiany, która była niespodzianką, i nie powiem, na nią też jakiś czas temu zawieszałam oko...
Shepard Sara - Pretty Little Liars. Kłamczuchy [Moondrive] Jedni lubią, inni nie, mnie osobiście przeraża liczba tomów...
Taylor Kathryn - Powrót do Daringham hall [Otwarte] To był impuls tak naprawdę, ale kto wie, może okaże się dobra?
Kossakowska Maja Lidia - Żarna niebios [Fabryka słów] Pamiętam, gdy za czasów licealnych (o kurde, kiedy to było) moja przyjaciółka zachwycała się na temat tej pozycji. Czas sprawdzić czy miała rację.
Rowell Rainbow - Linia serc [Otwarte] Ponoć nie jest tak rewelacyjna, ale nie każda książka musi być perełką.
Jensen Danielle L. - Porwana pieśniarka [Galeria książki] Jedna z tych książek zachwalanych przez wielu, trzeba się za nią szybko zabrać.

Aneta i jej paczuchy


Aneta zawsze zaskoczy mnie zawartością paczki, teraz nie było inaczej. Każdą kocham tak samo mocno!
Grant Michael - BZRK [Amber]
Rice Anne - Wilcze przesilenie [Rebis] Kolejne pozycje Anny Rice, już niewiele brakuje by zdobyć je wszystkie :)
Rice Anne - Dar wilka [Rebis] jw.
Richardson Kat - Greywalker [Fabryka słów]
Mead Richelle - Przysięga krwi [Nasza księgarnia] Nareszcie! Cała seria moja i tylko moja!
Ainsworth Eve - Zadurzenie [Zielona sowa]
Thurman Rob - Świat nocy [Dwójka bez sternika]
Colfer Eoin - O mały włos [WAB]
Redmerski J.A. - Na krawędzi nigdy [Filia]
Redmerski J.A. - Na krawędzi zawsze [Filia]
Bacigalupi Paolo - Nakręcana dziewczyna [Fabryka słów]

Mamo! Ale ja przecież nie kupiłam ani jednej książki! :D