Rozpal swoje żądze (Slow Burn, Sweet Ache - K. Bromberg)


Czas na dalsze losy różnych bohaterów, których poniekąd poznaliśmy w poprzednich częściach serii Driven. Postanowiłam połączyć recenzję tomu piątego i szóstego, chociaż historie w nich zawarte są kompletnie różne, ale nadal emocjonujące i rozpalające serce, umysł i ciało.

Slow Burn:
Dokładnie wtedy, gdy burzliwy romans Rylee znajduje swoje szczęśliwe zakończenie, rozpoczyna się historia jej bliskiej przyjaciółki. Haddie Montgomery właśnie straciła siostrę. Nie chce się wiązać z żadnym mężczyzną, ból po śmierci Lexie jest zbyt silny i świeży. Spotkanie z przystojnym, bardzo męskim i bardzo południowym Beckettem Danielsem miało być tylko jednonocną przygodą, chwilą zapomnienia, czystym seksem na jeden raz, bez żadnych zobowiązań.


Książki K. Bromberg podobają mi się z kilku względów. Pomimo, że jest to historia erotyczna, to w dodatku jest to romans. I w tekście czuć romans. Jest on żarliwy i nieprzewidywalny, ale da się w nim dostrzec uczucie. Tak samo jest w Slow Burn. Odkładamy prawie całkowicie na bok głównych bohaterów znanych z pierwotnej trylogii i wkraczamy trochę do innego świata. I od samego początku jesteśmy wrzuceni w wir ciężkich przeżyć i rozterek, w tym przypadku Haddie, ale i również do Becketta. 

Nie wiem dlaczego, ale od samego początku buzuje w nich uczucie i ono przez te wszystkie strony się rozwija. Ale uczucie nie może się w pełni i szybko rozwinąć, ze względu na przeżycia głównej bohaterki. I tutaj autorka mnie poruszyła, bo idealnie ukazała ból i rozterki Haddie. To jest wartość, która wyróżnia tę część. I tym właśnie Slow Burn różni się od poprzednich części, jest o wiele spokojniejsza i wprowadza czytelnika w całkowicie inny nastrój. Wielkim plusem jest również to, że możecie ją przeczytać bez znajomości poprzednich tomów.
Sęk w tym, że gdy chcesz o czymś zapomnieć, to bardzo dokładnie to zapamiętujesz.
Sweet Ache:
Kiedy Rylee pławi się w swoim szczęściu, rozpoczyna się niezwykły romans siostry Coltona, seksownej i pięknej Quinlan Westin i Hawkina Playa. Hawkin, sławny muzyk o dobrym sercu, po raz kolejny bierze na siebie wybryki młodszego brata, Huntera. Ponownie daje się wykorzystać, ale tym razem grozi mu odsiadka. Przyszłość jego zespołu staje pod znakiem zapytania. Aby zdobyć przychylność sędziego, Hawkin zgadza się gościnnie poprowadzić serię wykładów na miejscowej uczelni. A Quinlan... Cóż, Hawkin zakłada się z kolegą z zespołu, że zaciągnie ją do łóżka.

Znowu zagościła tu pewnego rodzaju inność. Niby ta sama autorka, a można dostrzec wszędzie różnice. Ciężko tak naprawdę zdobyć się na to, by którąś część postawić na piedestale. Ale chyba Sweet Ache podobało mi się najbardziej. Może to za sprawą bardzo charakternej i zadziornej Quinlan? A może za sprawą rockmana Hawkina? Chyba tak naprawdę za wszystko co się tutaj dzieje - a dzieje się sporo.

Każda kolejna książka Bromberg rozpala we mnie wiele emocji i to są książki, od których bardzo trudno się oderwać. Powoli się w nie zatapiasz i czujesz jak cię oblepia i nawet nie chcesz z tego świata wyjść. Chyba nawet nie ma sensu się nad nimi rozwodzić. Musicie je po prostu przeczytać, by poczuć w sobie żar emocji i uczuć.

Data wydania: 07-08.2016
Liczba stron: 399, 456
Seria: Driven
Gatunek: Literatura kobieca / Erotyk
Wydawnictwo: Editio - dziękuję!
* opis pochodzi ze strony Wydawnictwa