Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Papierowy książkoholik atakuje! #8Autor:  Adriana Bączkiewicz     10:46:00    Etykiety: 

Co tu będę dużo ględzić, lepiej popatrzcie na te cudeńka:


Wydawnicze perełki


Stachula Magda - Idealna [Znak Literanova] Tutaj niestety się zawiodłam, ale jestem jedynie małym okruszkiem wśród innych recenzji, więc moją ani trochę się nie przejmujcie.
Lovecraft Howard Phillips - Zgroza w Dunwich i inne prze­ra­ża­jące opo­wie­ści [Vesper] Klasa sama w sobie, nic więcej dodawać nie trzeba.
Fitzpatrick Huntley - Moje życie obok [Zysk i S-ka] Zakochałam się w tej lekturze raz dwa. Moje romansowe serce się rozpłynęło.
Schwab Victoria - Mroczniejszy odcień magii [Zysk i S-ka] Długo czekałam na tę premierę i się doczekałam. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!
Marcela Mikołaj - Niemartwi. Wasze ciała jak chleb [Pascal] Kolejny temat zombie. Nie powiem, jaram się jak zombie na świeże mięso!
Wardziak Andrzej - Infekcja. Exodus [Pascal] Jest to ponowna premiera książki, która wcześniej ukazała się w innym wydawnictwie. Została zredagowana i dodana do tego przerażająca okładka. Nie mogę się doczekać aż się za nią zabiorę.
Bertman Jennifer Chambliss - Pożeracze książek [Wilga] To było ogromne zaskoczenie. Książka o książkach i to w dodatku tak mocno wyjątkowa, że naprawdę musicie ją przeczytać.
Gabrielle Kent - Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge [Wilga] Ze mnie jest duże dziecko, więc powieści dla młodszych bardzo chętnie połykam i przyznam, nie było to coś wybitnego, ale naprawdę miło spędziłam przy niej czas.
Cherry Britainy C. - Powietrze, którym oddycha [Filia] Pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i to było udane spotkanie. Zaskakująca i nietypowa.
Bargij Joanna - Oddech śmierci [Czarna kawa] Zobaczymy jak wyjdzie ten debiut, mam nadzieję, że dobrze, bo okładka i opis świetny :)
Barnes Jennifer Lynn - Naznaczeni [Pascal] Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać i przyznam, że byłam dość zaskoczona tym, że powieści kryminalne dla młodzieży mogą być wciągające.
Seno Ewa - W ogień [Feeria Young] Seria Kontrakt jest łudząco podobna do konstrukcji poprzedniej serii tej autorki, ale nie było najgorzej.
West Kasie - Chłopak na zastępstwo [Feeria Young] Zdecydowanie jedna z najlepszych lektur tego miesiąca!
Tregillis Ian - Mechaniczny [SQN] Do steampunku nie jestem aż tak bardzo przekonana, ale to była ciekawa lektura, dająca dużo do myślenia.
Tomasz Węcki - Wtajemniczenie [Ridero] Krótka pozycja, i jak na debiut, bardzo satysfakcjonująca.
Hoover Collin, Fisher Tarryn - Never Never [Otwarte] Nigdy przenigdy nie zapomnę o tej lekturze, chociaż zdarzyły się w niej potknięcia, to warto ją przeczytać.

Lubię wymiany


Sanderson Brandon - Stalowe serce [Zysk i S-ka] Wystarczy jedno słowo: Sanderson - czy muszę pisać więcej?
Sanderson Brandon - Pożar [Zysk i S-ka] jw.
Carey M.R. - Pandora [Otwarte] Nareszcie udało mi się zdobyć ten egzemplarz, nie mogę się doczekać, aż nastąpi premiera ekranizacji.
Bartsch Carina - Lato koloru wiśni [Media Rodzina] Jak wspominałam, moje serce ostatnio mocno bije to wszelakich romansów. Nie mogłam się jej oprzeć.
Bartsch Carina - Zima koloru turkusu [Media Rodzina] jw.
Drzewicka Justyna - Niepowszedni. Porwanie [Jaguar] Słyszałam o niej wiele dobrego, a że lubię debiuty, to zobaczymy co dobrego się w niej kryje.
Pankiejewa Oksana - Przekraczając granice [Fabryka słów] Rosyjscy autorzy zawsze mnie do siebie przyciągają. Tym razem starsze wydanie, ale z genialną okładką.

Coś tam sobie kupiłam


Foryś Robert - Gambit Hetmański [Otwarte] Znów promocje w znaku. No proszę ja was, jak można nie kupić takiej cegiełki za 13 zł? Lubię cegiełki :)
Daugherty C.J. , Rozenfeld Carina - Tajemny ogień [Otwarte] Kolejne wydane 13 zł i chociaż z twórczością Daugherty zbytnio się nie polubiłam, to postanowiłam dać jej jeszcze jedną szansę.
Hendel Paulina - Łowca [Nasza księgarnia] Dostałam na urodziny dwa pierwsze tomy, to wypadałoby skompletować całą serię, a za marne 8 zł, można było ją kupić na stronie księgarni. Niby "uszkodzona", ale ja większych usterek w niej nie znalazłam :)
Stoker Bram - Dracula & Dracula's Guest [Wordsworth Editions] Stoker to moja pierwsza miłość, jeżeli mówimy o wampirach, a w oryginale za 14 zł? Biorę!
Sloan Robin - Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore [Atlantic Books] Tutaj zafascynowała mnie okładka. 6 zł i już jest moja.
Gaiman Neil - Stardust [Headline] Promocje empikowe. Znowu nie mogłam się oprzeć przed zakupem angielskojęzycznych książek. Tym razem padło na Gwiezdny Pył. Koszt? 7 zł
Sedgwick Marcus - Blood Red, Snow White [Orion] To tak naprawdę nie jest mój zakup, bo poniższe książki otrzymałam od chłopaka, prosto z jego wyjazdu do Anglii. Każda kosztowała aż 1 funta. Okładka jest cudowna!
Sedgwick Marcus - The Book of Dead Days [Orion] jw.
Sedgwick Marcus - The Dark Flight Down [Orion] jw.
Pullman Philip - Northern Lights [Scholastic Point] Książka wydana w 1998 roku, a wygląda prawie jak nowa. Wiecie co to? Złoty kompas :)

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?