Papierowy książkoholik atakuje! #8


Co tu będę dużo ględzić, lepiej popatrzcie na te cudeńka:


Wydawnicze perełki


Stachula Magda - Idealna [Znak Literanova] Tutaj niestety się zawiodłam, ale jestem jedynie małym okruszkiem wśród innych recenzji, więc moją ani trochę się nie przejmujcie.
Lovecraft Howard Phillips - Zgroza w Dunwich i inne prze­ra­ża­jące opo­wie­ści [Vesper] Klasa sama w sobie, nic więcej dodawać nie trzeba.
Fitzpatrick Huntley - Moje życie obok [Zysk i S-ka] Zakochałam się w tej lekturze raz dwa. Moje romansowe serce się rozpłynęło.
Schwab Victoria - Mroczniejszy odcień magii [Zysk i S-ka] Długo czekałam na tę premierę i się doczekałam. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!
Marcela Mikołaj - Niemartwi. Wasze ciała jak chleb [Pascal] Kolejny temat zombie. Nie powiem, jaram się jak zombie na świeże mięso!
Wardziak Andrzej - Infekcja. Exodus [Pascal] Jest to ponowna premiera książki, która wcześniej ukazała się w innym wydawnictwie. Została zredagowana i dodana do tego przerażająca okładka. Nie mogę się doczekać aż się za nią zabiorę.
Bertman Jennifer Chambliss - Pożeracze książek [Wilga] To było ogromne zaskoczenie. Książka o książkach i to w dodatku tak mocno wyjątkowa, że naprawdę musicie ją przeczytać.
Gabrielle Kent - Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge [Wilga] Ze mnie jest duże dziecko, więc powieści dla młodszych bardzo chętnie połykam i przyznam, nie było to coś wybitnego, ale naprawdę miło spędziłam przy niej czas.
Cherry Britainy C. - Powietrze, którym oddycha [Filia] Pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i to było udane spotkanie. Zaskakująca i nietypowa.
Bargij Joanna - Oddech śmierci [Czarna kawa] Zobaczymy jak wyjdzie ten debiut, mam nadzieję, że dobrze, bo okładka i opis świetny :)
Barnes Jennifer Lynn - Naznaczeni [Pascal] Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać i przyznam, że byłam dość zaskoczona tym, że powieści kryminalne dla młodzieży mogą być wciągające.
Seno Ewa - W ogień [Feeria Young] Seria Kontrakt jest łudząco podobna do konstrukcji poprzedniej serii tej autorki, ale nie było najgorzej.
West Kasie - Chłopak na zastępstwo [Feeria Young] Zdecydowanie jedna z najlepszych lektur tego miesiąca!
Tregillis Ian - Mechaniczny [SQN] Do steampunku nie jestem aż tak bardzo przekonana, ale to była ciekawa lektura, dająca dużo do myślenia.
Tomasz Węcki - Wtajemniczenie [Ridero] Krótka pozycja, i jak na debiut, bardzo satysfakcjonująca.
Hoover Collin, Fisher Tarryn - Never Never [Otwarte] Nigdy przenigdy nie zapomnę o tej lekturze, chociaż zdarzyły się w niej potknięcia, to warto ją przeczytać.

Lubię wymiany


Sanderson Brandon - Stalowe serce [Zysk i S-ka] Wystarczy jedno słowo: Sanderson - czy muszę pisać więcej?
Sanderson Brandon - Pożar [Zysk i S-ka] jw.
Carey M.R. - Pandora [Otwarte] Nareszcie udało mi się zdobyć ten egzemplarz, nie mogę się doczekać, aż nastąpi premiera ekranizacji.
Bartsch Carina - Lato koloru wiśni [Media Rodzina] Jak wspominałam, moje serce ostatnio mocno bije to wszelakich romansów. Nie mogłam się jej oprzeć.
Bartsch Carina - Zima koloru turkusu [Media Rodzina] jw.
Drzewicka Justyna - Niepowszedni. Porwanie [Jaguar] Słyszałam o niej wiele dobrego, a że lubię debiuty, to zobaczymy co dobrego się w niej kryje.
Pankiejewa Oksana - Przekraczając granice [Fabryka słów] Rosyjscy autorzy zawsze mnie do siebie przyciągają. Tym razem starsze wydanie, ale z genialną okładką.

Coś tam sobie kupiłam


Foryś Robert - Gambit Hetmański [Otwarte] Znów promocje w znaku. No proszę ja was, jak można nie kupić takiej cegiełki za 13 zł? Lubię cegiełki :)
Daugherty C.J. , Rozenfeld Carina - Tajemny ogień [Otwarte] Kolejne wydane 13 zł i chociaż z twórczością Daugherty zbytnio się nie polubiłam, to postanowiłam dać jej jeszcze jedną szansę.
Hendel Paulina - Łowca [Nasza księgarnia] Dostałam na urodziny dwa pierwsze tomy, to wypadałoby skompletować całą serię, a za marne 8 zł, można było ją kupić na stronie księgarni. Niby "uszkodzona", ale ja większych usterek w niej nie znalazłam :)
Stoker Bram - Dracula & Dracula's Guest [Wordsworth Editions] Stoker to moja pierwsza miłość, jeżeli mówimy o wampirach, a w oryginale za 14 zł? Biorę!
Sloan Robin - Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore [Atlantic Books] Tutaj zafascynowała mnie okładka. 6 zł i już jest moja.
Gaiman Neil - Stardust [Headline] Promocje empikowe. Znowu nie mogłam się oprzeć przed zakupem angielskojęzycznych książek. Tym razem padło na Gwiezdny Pył. Koszt? 7 zł
Sedgwick Marcus - Blood Red, Snow White [Orion] To tak naprawdę nie jest mój zakup, bo poniższe książki otrzymałam od chłopaka, prosto z jego wyjazdu do Anglii. Każda kosztowała aż 1 funta. Okładka jest cudowna!
Sedgwick Marcus - The Book of Dead Days [Orion] jw.
Sedgwick Marcus - The Dark Flight Down [Orion] jw.
Pullman Philip - Northern Lights [Scholastic Point] Książka wydana w 1998 roku, a wygląda prawie jak nowa. Wiecie co to? Złoty kompas :)