Potrzebny dodatek? (Raced. Ścigany uczuciem - K. Bromberg)


Raced jest powiedzmy... dopełniaczem do serii. Teraz tego na rynku jest sporo i nie twierdzę, że jest to złe posunięcie autorów, czy nawet wydawców (którzy jakoś się do tego przyczyniają), ale jest to kwestia, że dodatki, czytają zazwyczaj te osoby, którym dana seria się spodobała.

Driven. Fueled. Crashed to książki w głównej mierze napisane z punktu widzenia Rylee. Wiadomo więc, co Rylee myśli, jakie są jej intencje, uczucia i rozterki,rodzące skomplikowaną miłość do Coltona Donavana – egoistycznego mężczyzny w rozsypce. Czy jednak nie byłoby wspaniale głębiej wejść w skomplikowaną i kapryśną duszę Coltona, doświadczyć tego, jak walczy ze swoimi demonami i obserwować, jak na ślepo uczy się wykraczać poza swoje ograniczenia? Ta książka jest właśnie takim wejściem.*

Ja osobiście do takich zagrywek i dodatków nic nie mam, bo sama jestem tym typem czytelnika, który jeżeli polubi daną serię, to chce z niej wycisnąć co tylko się da. W przypadku tej pozycji nie są to jakieś dodatkowe opowiadania, które możemy przeczytać między poszczególnymi tomami serii. Radzę ją przeczytać po wszystkich trzech tomach, bo możecie niektóre rzeczy sobie najprościej w świecie zaspojlerować.

Jest to krótka pozycja, więc nie ma obaw, że miną wam długie godziny na tym, by ją przeczytać. Tylko ciągle zastanawiam się nad tym, czy Raced naprawdę było potrzebne, by wydać ją jako osobny tom. Rozumiem sytuację, gdybyśmy w poprzednich tomach nie mieli styczności z rozdziałami z perspektywy Coltona. Tylko właśnie takie rozdziały się pojawiały, więc po co dodawać jeszcze więcej takich smaczków?

Na pewno osoby, które polubiły tę serię, ucieszą się z takiej wersji książki, ale ja patrząc na to dość sceptycznie, uważam, że można było te dodatkowych kilka rozdziałów umieścić w pozostałych tomach. Sama nie potrafię do końca określić, czy jest to plus czy minus tego dodatku. Bo autorka sama w książce przyznała, że napisała tę część ze względu na czytelników, którzy w jakiś sposób domagali się wytłumaczenia niektórych sytuacji z punktu widzenia Coltona. Czy to dobrze, czy źle, że autorka się ugięła, nie mi to oceniać.

Dla fanów serii to będzie miły dodatek i tylko w takiej kwestii mogę go oceniać i wam ją w taki sposób polecić.

Data wydania: 18.05.2016
Liczba stron: 184
Seria: Driven
Driven. Namiętność silniejsza niż ból | Fueled. Napędzeni pożądaniem | Crashed. W zderzeniu z miłością | Raced
Gatunek: Literatura kobieca / Erotyk
Wydawnictwo: Helion - dziękuję!
* opis pochodzi ze strony Wydawnictwa