Konkurs! Dziś premiera: Mango, nie mów nikomu - Wendy Mass

 
Dziś premiera Mango, nie mów nikomu Wendy Mass, a skoro jest to mój patronat, to oczywiście nie może zabraknąć konkursów! Poniżej przedstawiam wam fragment tej cudownej książki, a zadanie konkursowe znajdziecie poniżej:


  "Obracałam w ręku gładki kawałek kredy i starałam się nie myśleć o tym, że cała klasa patrzy teraz na moje plecy. Zerkając na boki z miną mającą wyrażać najgłębszą koncentrację, zauważyłam
na półeczce pod tablicą kilka kawałków kolorowej kredy. Postanowiłam grać na czas. Odłożyłam białą kredę i zaczęłam ponownie zapisywać cyfry na tablicy, tym razem w ich właściwych kolorach.
   – Mia!
   Na dźwięk głosu nauczycielki, pani Lowe, aż podskoczyłam. Kiedy odwracałam się w jej stronę, kreda zazgrzytała o tablicę. Cała klasa jęknęła, a mnie przemknęła przed oczami błyskawica w kolorze głębokiej czerwieni.
   – Mia, nie jesteś na zajęciach z plastyki – zwróciła mi uwagę pani Lowe, kiwając na mnie swoim długim, chudym palcem. Jakbym sama nie wiedziała. – Pisz białą kredą.
   – Ale czy nie byłoby lepiej, gdybym używała właściwych kolorów? – zapytałam, przekonana, że reszta klasy przyzna mi rację.
   Dzieciaki zachichotały, a ja uśmiechnęłam się porozumiewawczo. Byłam pewna, że śmieją się z nauczycielki.
   – Jakich właściwych kolorów? O czym ty mówisz? – W jej głosie słychać było lekką konsternację, ale przede wszystkim irytację.
   Teraz ja poczułam się zdezorientowana. Czy to nie było oczywiste? Rozejrzałam się po klasie, licząc na wsparcie, ale miny moich kolegów i koleżanek wyrażały zaskoczenie. Gapili się na mnie tak, jakby co najmniej wyrosła mi dodatkowa głowa. Kiedy zaczęłam wyjaśniać, poczułam, jak drżą mi ręce.
   – O kolorach, kolorach cyfr. No wiecie, dwójka jest różowa. Może co prawda nie jest to akurat taki odcień różowego jak ta kreda, tylko bardziej przypomina blady róż waty cukrowej… A z kolei czwórka jest bladoniebieska jak ubranka dla malutkich dzieci… No i, po prostu, pomyślałam sobie, że łatwiej byłoby rozwiązywać zadania matematyczne, gdyby wszystkie cyfry miały właściwe kolory. Prawda? – zapytałam z nadzieją, że moja klasa, moi koledzy i koleżanki, przyznają mi rację.
   Śmiech, który rozległ się na sali, tym razem wcale nie był przyjemny. Poczułam, jak się czerwienię. I wtedy to usłyszałam. Głośny szept z tylnego rzędu. Dziwadło. Tyle tylko, że brzmiało to bardziej jak „Dziiiwaaadło”."

Konkurs!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: http://ujrzecslowa.pl, czyli Adriana.
2. Sponsorem nagród jest: Feeria Young.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie się w komentarzu i zawarcie w nim odpowiedzi na proste pytanie.
4. Konkurs trwa od 15.06.2016 roku do 25.06.2016 roku do godz. 23.59 i wyniki ogłoszę w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.
5. Nagrodą jest 2 x książka: Mango, nie mów nikomu - Wendy Mass, czyli wygrywają dwie osoby!
6. W konkursie może wziąć udział każdy.
7. Nagroda jest wysyłana wyłącznie na terenie Polski.
8. Zwycięzca ma 3 dni na odpowiedź na mojego e-maila informującego o wygranej, jeżeli tego nie zrobi, nastąpi ponowne wyłonienie zwycięzcy.
9. Pytanie: Jakie zwierzę jest według ciebie najlepszym przyjacielem człowieka i dlaczego?


Wzór zgłoszenia:
Zgłaszam się!
Odpowiedź: 
E-mail:

10. Odpowiedź może być śmieszna, smutna, może być to zdjęcie, wierszyk, opowiadanie, historia z waszego życia - jak wam wygodnie :)
11. Byłoby mi również miło, gdybyście udostępnili informację o konkursie, czy nawet polubili mój fanpage: [KLIK], albo dodali blog do obserwowanych, ale nie jest to obowiązkiem.

I na Instagramie czeka na was konkurs: KLIK