Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Papierowy książkoholik atakuje! #2Autor:  Adriana Bączkiewicz     09:39:00    Etykiety: 

Nie wiem kiedy ten styczeń przeleciał, ale muszę przyznać, był on obfity w książki, i zarazem był zapełniony czytaniem. Nie przeraźcie się tylko stosiku recenzenckiego, bo jest naprawdę ogromny, ale cóż zrobić, gdy wydawcy wręcz oszaleli na punkcie styczniowych premier? No właśnie...Zakupowe szaleństwo:

Druon Maurice - Zamordowana królowa [Otwarte] Nareszcie udało mi się skompletować całą, siedmiotomową serię! Tak, jest to wydanie starsze, niż te nowych Królów Przeklętych, ale ja postanowiłam zabrać się za te ładniejsze i zarazem poręczniejsze książki. Niedostępną nigdzie książkę udało mi się zakupić za 17zł.
Druon Maurice - Królowie przeklęci [Otwarte] jw. tylko tym razem zakupiłam na stronie księgarni internetowej, również nigdzie niedostępna, więc cena 24 zł, była dla mnie ceną bombową.
Hoover Coleen - Ta dziewczyna [WAB] Lubię promocje w empiku 3 za 2. Postanowiłam więc skorzystać i tę pozycję, wraz z dwoma niżej zapłaciłam razem tylko 34 zł. Coleen Hoover polubiłam, ciekawe jak spodoba mi się ta seria :)
Brashares Ann - Tu i teraz [YA!] To był mój must have w zapowiedziach. Ciekawe co dobrego z tego wyniknie.
Kristoff Jay - Tancerze burzy [Uroboros] To raczej taki dodatek. Szukałam trzeciej książki by skorzystać z powyższej promocji i trafiło na nią. Słyszałam o niej wiele dobrego.
Doyle Artur Conan - Przygody Sherlocka Holmesa [Algo] Kompletowanie serii ciąg dalszy. Luty rozpoczynam z poszukiwaniami ostatniego brakującego tomu w tym cyklu.

Wymiana to podstawa:

Doyle Artur Conan - Powrót Sherlocka Holmesa [Algo] Kompletowanie serii uważam prawie za skończone.
Doyle Artur Conan - Pożegnalny ukłon [Algo] jw.
Hoover Coleen - Pułapka uczuć [WAB] Zachęcona dobrymi recenzjami i moją sympatią do twórczości Autorki nie mogłam przegapić takiej szansy.
Hoover Coleen - Nieprzekraczalna granica [WAB] jw.
Mafi Tahereh - Julia Trzy tajemnice [Moondrive] Pokochałam trylogię o Julii, więc i ten dodatek mi się przyda.
Glukhovsky Dmitry - Metro 2036 [Insignis] Nareszcie mój ci on! Skompletowałam trylogię, więc czas zakasać rękawy i się za nią zająć. Szkoda, że wydawnictwo zmieniło szatę graficzną, ale że jestem buntownikiem, to na pewno nie zakupię 1 i 2 tomu w nowych okładkach.
Noraj Natan - Czternaście milimetrów życia [Videograf] Lubię pozycje wydawane przez te wydawnictwo. Ciekawe czy mi się spodoba.
Cronin Justin - Dwunastu [Albatros] To drugi tom Przejścia. Takie klimaty bardzo mnie zadowalają, ale liczba stron w tym tomie mnie przeraziła.
Fitzpatrick Becca - Black Ice [Moondrive] To raczej prezent niż wymiana od Gabrieli. Z tego miejsca ogromnie Cię pozdrawiam!
Kulpa Piotr - Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko [Videograf] Intrygowała mnie ta trylogia już długo, a skoro była okazja by się o niej przekonać, to nie mogłam jej nie wziąć dla siebie.

Egzemplarze recenzenckie cz.I:

Karlsson Jonas - Rachunek [Znak Literanova] Ciekawa pozycja dla tych, którzy lubią coś nieoczywistego. Recenzja już wkrótce.
Wardziak Andrzej - Siódma Dusza [Videograf] Nareszcie w moje ręce trafiła fizyczna postać tej mrocznej historii. Wiecie, że na skrzydełku możecie znaleźć moją rekomendację?
Stelar Marek - Twardy zawodnik [Videograf] Bardzo byłam zaskoczona tą pozycją. Nieoczywista oczywistość.
Cline Ernest - Armada [Feeria] Trochę zawiodłam się na tej pozycji, a szkoda, bo potencjał był ogromny.
Alender Katie - Złe dziewczyny nie umierają [Feeria Young] Zdecydowanie dobra pozycja z dreszczykiem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają wędrówkę do świata horrorów.
Young Suzanne - Kuracja samobójców [Feeria Young] Druga część Programu niestety w mojej ocenie jest słabsza od poprzedniczki, ale i tak wypatruję chwili aż będzie premiera trzeciego tomu.

Egzemplarze recenzenckie cz.II:


Niven Jennifer - Wszystkie jasne miejsca [Bukowy Las] Płakałam, ryczałam, zasmarkałam się i przestać nie umiałam. Każdy z was musi przeczytać tę książkę.
Cohn Rachel, Levithan David - Księga wyzwań Dasha i Lily [Bukowy Las] Ciekawa pozycja w świątecznym klimacie, ale uważam, że można ją czytać o każdej porze roku. Recenzja już wkrótce.
Collins Suzanne - Gregor i Przepowiednia Zagłady [IUVI] Drugi tom trzyma poziom pierwszego tomu. Bardzo ciekawa wizja fantastyki dla młodszych i nie tylko.
Collins Suzanne - Gregor i Klątwa Stałocieplnych [IUVI] Recenzja już wkrótce.
Galbraith Robert - Żniwa zła [Dolnośląskie] Och mój Cormoran Strike powrócił i to w jakim stylu!
Bębenek Kacper - Dzikie krainy [Warszawska Grupa Wydawnicza] Mój najnowszy patronat. Cudowny cykl dla ludzi, którym fantastyka nieobca.
Dashner James - Rozkaz zagłady [Papierowy Księżyc] Pozycja nie załapała się na zdjęcie, ale polecam ją mocno. Uważam, że Rozkaz zagłady jest lepszy niż trylogia Więźnia labiryntu.

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?