Papierowy książkoholik atakuje! #2


Nie wiem kiedy ten styczeń przeleciał, ale muszę przyznać, był on obfity w książki, i zarazem był zapełniony czytaniem. Nie przeraźcie się tylko stosiku recenzenckiego, bo jest naprawdę ogromny, ale cóż zrobić, gdy wydawcy wręcz oszaleli na punkcie styczniowych premier? No właśnie...Zakupowe szaleństwo:

Druon Maurice - Zamordowana królowa [Otwarte] Nareszcie udało mi się skompletować całą, siedmiotomową serię! Tak, jest to wydanie starsze, niż te nowych Królów Przeklętych, ale ja postanowiłam zabrać się za te ładniejsze i zarazem poręczniejsze książki. Niedostępną nigdzie książkę udało mi się zakupić za 17zł.
Druon Maurice - Królowie przeklęci [Otwarte] jw. tylko tym razem zakupiłam na stronie księgarni internetowej, również nigdzie niedostępna, więc cena 24 zł, była dla mnie ceną bombową.
Hoover Coleen - Ta dziewczyna [WAB] Lubię promocje w empiku 3 za 2. Postanowiłam więc skorzystać i tę pozycję, wraz z dwoma niżej zapłaciłam razem tylko 34 zł. Coleen Hoover polubiłam, ciekawe jak spodoba mi się ta seria :)
Brashares Ann - Tu i teraz [YA!] To był mój must have w zapowiedziach. Ciekawe co dobrego z tego wyniknie.
Kristoff Jay - Tancerze burzy [Uroboros] To raczej taki dodatek. Szukałam trzeciej książki by skorzystać z powyższej promocji i trafiło na nią. Słyszałam o niej wiele dobrego.
Doyle Artur Conan - Przygody Sherlocka Holmesa [Algo] Kompletowanie serii ciąg dalszy. Luty rozpoczynam z poszukiwaniami ostatniego brakującego tomu w tym cyklu.

Wymiana to podstawa:

Doyle Artur Conan - Powrót Sherlocka Holmesa [Algo] Kompletowanie serii uważam prawie za skończone.
Doyle Artur Conan - Pożegnalny ukłon [Algo] jw.
Hoover Coleen - Pułapka uczuć [WAB] Zachęcona dobrymi recenzjami i moją sympatią do twórczości Autorki nie mogłam przegapić takiej szansy.
Hoover Coleen - Nieprzekraczalna granica [WAB] jw.
Mafi Tahereh - Julia Trzy tajemnice [Moondrive] Pokochałam trylogię o Julii, więc i ten dodatek mi się przyda.
Glukhovsky Dmitry - Metro 2036 [Insignis] Nareszcie mój ci on! Skompletowałam trylogię, więc czas zakasać rękawy i się za nią zająć. Szkoda, że wydawnictwo zmieniło szatę graficzną, ale że jestem buntownikiem, to na pewno nie zakupię 1 i 2 tomu w nowych okładkach.
Noraj Natan - Czternaście milimetrów życia [Videograf] Lubię pozycje wydawane przez te wydawnictwo. Ciekawe czy mi się spodoba.
Cronin Justin - Dwunastu [Albatros] To drugi tom Przejścia. Takie klimaty bardzo mnie zadowalają, ale liczba stron w tym tomie mnie przeraziła.
Fitzpatrick Becca - Black Ice [Moondrive] To raczej prezent niż wymiana od Gabrieli. Z tego miejsca ogromnie Cię pozdrawiam!
Kulpa Piotr - Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko [Videograf] Intrygowała mnie ta trylogia już długo, a skoro była okazja by się o niej przekonać, to nie mogłam jej nie wziąć dla siebie.

Egzemplarze recenzenckie cz.I:

Karlsson Jonas - Rachunek [Znak Literanova] Ciekawa pozycja dla tych, którzy lubią coś nieoczywistego. Recenzja już wkrótce.
Wardziak Andrzej - Siódma Dusza [Videograf] Nareszcie w moje ręce trafiła fizyczna postać tej mrocznej historii. Wiecie, że na skrzydełku możecie znaleźć moją rekomendację?
Stelar Marek - Twardy zawodnik [Videograf] Bardzo byłam zaskoczona tą pozycją. Nieoczywista oczywistość.
Cline Ernest - Armada [Feeria] Trochę zawiodłam się na tej pozycji, a szkoda, bo potencjał był ogromny.
Alender Katie - Złe dziewczyny nie umierają [Feeria Young] Zdecydowanie dobra pozycja z dreszczykiem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają wędrówkę do świata horrorów.
Young Suzanne - Kuracja samobójców [Feeria Young] Druga część Programu niestety w mojej ocenie jest słabsza od poprzedniczki, ale i tak wypatruję chwili aż będzie premiera trzeciego tomu.

Egzemplarze recenzenckie cz.II:


Niven Jennifer - Wszystkie jasne miejsca [Bukowy Las] Płakałam, ryczałam, zasmarkałam się i przestać nie umiałam. Każdy z was musi przeczytać tę książkę.
Cohn Rachel, Levithan David - Księga wyzwań Dasha i Lily [Bukowy Las] Ciekawa pozycja w świątecznym klimacie, ale uważam, że można ją czytać o każdej porze roku. Recenzja już wkrótce.
Collins Suzanne - Gregor i Przepowiednia Zagłady [IUVI] Drugi tom trzyma poziom pierwszego tomu. Bardzo ciekawa wizja fantastyki dla młodszych i nie tylko.
Collins Suzanne - Gregor i Klątwa Stałocieplnych [IUVI] Recenzja już wkrótce.
Galbraith Robert - Żniwa zła [Dolnośląskie] Och mój Cormoran Strike powrócił i to w jakim stylu!
Bębenek Kacper - Dzikie krainy [Warszawska Grupa Wydawnicza] Mój najnowszy patronat. Cudowny cykl dla ludzi, którym fantastyka nieobca.
Dashner James - Rozkaz zagłady [Papierowy Księżyc] Pozycja nie załapała się na zdjęcie, ale polecam ją mocno. Uważam, że Rozkaz zagłady jest lepszy niż trylogia Więźnia labiryntu.