Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Mannumiterra - Kacper Bębenek (Patronat Ujrzeć Słowa)Autor:  Adriana Bączkiewicz     15:00:00    Etykiety:, 

Kochani moi, miło mi was poinformować, że Mannumiterra (czyli 1 tom serii Trzech sióstr), uzyskała ponowne wydanie! A złożyło się tak, że pokochałam tę serię ogromnie to i objęłam ją patronatem. Tym razem jednak nie będzie recenzji, ponieważ ci z was, którzy są ze mną tu od dłuższego czasu, już ją czytali. Pozwolę sobie wam co nieco o niej powiedzieć:

O czym jest Mannumiterra?

Kim jest Mannumiterra? Jak głosi elficka przepowiednia, to człowiek władający magią życia, wyzwoliciel, który ma uwolnić legendarne krainy spod jarzma złego cesarza. Wszystkie znaki na niebie i ziemi zdają się mówić, że owym z dawna wyczekiwanym wybawcą jest nastoletnia Emily. Dziewczyna rusza zatem w świat pełen magii, tajemnych sił, mitycznych stworzeń, by wypełnić to, co jej pisane. Na szczęście nie działa sama. Ramię w ramię idzie z nią grupa przyjaciół, na czele z Osetią, jej siostrą. Ale żeby dawne proroctwo się wypełniło, swojego zadania musi się też podjąć druga z sióstr Mannumiterry. Ta jednak jest okrutną księżną Northeburghu, władczynią Angvarii Północnej. Starcie sił dobra z ciemnymi mocami zdaje się nieuniknione.

Co ja o niej sądzę?

Każdy dopracowany detal skłania mnie ku refleksji, że to chyba jedna z najlepszych książek polskich autorów, które do tej pory przeczytałam. Gdy spojrzymy na rozdziały, znajdziemy za każdym razem jakąś myśl, bądź przepowiednie, która będzie nas nastrajać na wydarzenia znajdujące się w danym rozdziale. Ukazuje to kunszt dopracowania historii, nawet w najmniejszym szczególe. Na dużą uwagę zasługuję tutaj część, gdy siostry uczą się w Akademii. O tak! Więcej poproszę, mogłabym przeczytać całą książkę o perypetiach związanymi, ze szkołą nauki o magii. Lecz nie tylko lekcje zasługują tutaj na uwagę, bo próby wymyślone przez autora, z którymi musiała zmierzyć się Osetia, były genialne. Łamigłówki, sprawiały wrażenie, że nie wiem czy sama wpadłabym na pomysł jak je rozwiązać. No i oczywiście mapa na końcu książki. Takie dodatki budują moją wiarę w autorów, którzy wiedzą, że takie dodatki, powinny być wręcz obowiązkowe w każdej historii.

Nawet brakuje mi słów, których używa się do opisania zachwytu. Książka ta pochłonie cię w całości, nie zostawi nawet jednej, najmniejszej kosteczki. Strawi cię całego, a ty, po skończonej lekturze, będziesz jedynie szlochać, że tak szybko tę historię przeczytałeś.

Całą recenzję i moje zachwyty znajdziecie tu: Recenzja Mannumiterry
Fragment powieści możecie znaleźć tu: KLIK

Poznajcie Autora

Z Kacprem przeprowadziłam już dwa wywiady i myślę, że warto się z nimi zapoznać. Przecież mnie znacie i wiecie, że ja dość wścibska jestem ;)

Wywiad nr 1 - bardziej na luzie, pytania o wszystkim i o niczym
Wywiad nr 2 - pytania dotyczące serii, książek, pisania

Premiera drugiego wydania jest już jutro, czyli: 01.03.2016r.! A tak nawiasem mówiąc, wiecie co oznacza patronat nad tą pozycją? 

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?