Papierowy książkoholik atakuje! #1


Zapewne wiele z was teraz odsypia, zalega przed telewizorem, lub co gorsza: leczy kaca! Ale co tam by dużo nie wytykać palcem, jak zwykle pierwszego dnia miesiąca przedstawiam wam moje grudniowe zdobycze:Lubię prezenty


Druon Maurice - Trucizna królewska [Otwarte] O tak, niedostępna nigdzie pozycja trafiła w moje ręce! Już teraz wam zdradzę, że udało mi się znaleźć za przystępną cenę tom 1. no i muszę zapolować na drugi tom. I cała siedmiotomowa seria Druona w starym wydaniu będzie moja!
Novik Naomi - Wybrana [Rebis] Słyszałam o niej tak dużo dobrego, więc rodzicom podpowiedziałam, a raczej konkretnie pokazałam, którą pozycję mają mi kupić. Zabrałam się już za jej czytanie, ale kompletnie mnie nie wciąga.
Grant Michael - Gone. Faza I Niepokój [Jaguar] Efekt, wymiany świątecznej u Królowej Moli. Długo zastanawiałam się nad tym, by zapoznać się z tą serią, ale widać Pani Mikołajowa postanowiła za mnie. Mam nadzieję, że wciągnę się w tę serię.
Tsutsui Tetsuya - Prophecy 01 [Studio JG] Moje pierwsze spotkanie z mangą. I muszę przyznać bardzo mi się podobało. Kto wie, może się w to wciągnę? Aneta zawsze wie co jest dobre dla mnie, dlatego poniższe prezenty są od niej ;)
Burtenshaw Jenna - Wintercraft [Prószyński i S-ka] Ta pozycja również jest już przeczytana, całkiem przyjemna lektura dla młodzieży, która lubi fantastykę. Szkoda tylko, że o dalszych tomach wydanych w polskie nie ma słychu ani widu.
Andrews Ilona - Na krawędzi [Fabryka Słów] O książkach Andrews słyszałam wiele. Ciekawe co z tego wyniknie
Polansky Daniel - Strażnik podłego miasta [Bukowy Las] Nie słyszałam nigdy o tej pozycji, ale gdy przeczytałam o czym jest, to czuję, że mi się spodoba.
Sanderson Brandon - Z mgły zrodzony [MAG] To jedna z największych perełek w tym stosiku. Słyszałam tak wiele dobrego o tej serii, że musiałam zdobyć pierwszy tom. Widać, że byłam grzeczna w tym roku ;)

Zakupowe szaleństwo


Stoker Bram - Dracula [Longman] A to był spontaniczny zakup. Za 4 zł, kupiłam Draculę po angielsku. Jest strasznie cieniutka i zastanawiam się czy to jest cała książka.. Czytałam tę pozycję po polsku, ale było to tak dawno temu (na prezentację maturalną), że nie pamiętam zbytnio ile Dracula ma stron.
Kańtoch Anna - Tajemnica nawiedzonego lasu [Uroboros] Poświąteczne wyprzedaże uwielbiam. Gdy zobaczyłam w empiku -50% to nawet chwili się nie zastanawiałam. To była jedna z pozycji, których od premiery szukałam.
Kańtoch Anna - Światy Dantego [Uroboros] jw.
Rain J.R. - Dziecko księżyca [G+J] Chyba dwa miesiące temu w promocji na merlinie zakupiłam trzy pierwsze tomy, więc nie pozostało mi nic innego, jak skompletować całą serię. I takim oto sposobem udało mi się uzbierać całą serię.
Doyle Artur Conan - Wspomnienia Sherlocka Holmesa [Algo] Na targach książki w Katowicach, zdobyłam pierwszy tom Sherlocka właśnie w tym wydaniu, postanowiłam (jak to zwykle) skompletować resztę. Jeszcze całej nie zebrałam, ale powoli, powoli...
Doyle Artur Conan - Sprawy Sherlocka Holmesa [Algo] jw.

Wymiana


Nix Garth - Clariel [Literackie] Koniec roku, za pomocą wymiany udało mi się wreszcie skompletować czterotomową serię od Nixa. Jestem ciekawa, czy ta seria jest tak dobra, jak o niej mówią.
Rain J.R. - Świt wampira [G+J] Tak jak pisałam wcześniej, udało mi się wreszcie skompletować całą serię.
Rain J.R. - Intrygi wampirów [G+J] jw.
Pierce Tamora - Magia złota [Jaguar] Gdy szalałam w Biedronce kilka miesięcy temu, to kupiłam tom pierwszy tej serii. Więc tym bardziej się ucieszyłam, gdy mogłam zdobyć i tom drugi.
Doyle Artur Conan - Dolina strachu [Algo] Powoli kompletuję Doyle'a w tym wydaniu.
Doyle Artur Conan - Znak czterech [Algo] jw.

Egzemplarze recenzenckie


Mazur Zuzanna - Wrota czasu [Warszawska Grupa Wydawnicza] Literatura dla młodszych, ze znaczną ilością błędów logicznych, ale o tym w recenzji już wkrótce.
Michalska Maria - Cześć Braciszku [Warszawska Grupa Wydawnicza] Debiut młodej pisarki nie był najgorszy, ale jeszcze Autorka musi popracować nad kilkoma rzeczami. Recenzja wkrótce.
Czarniecki Bartłomiej - Nieobecność [Warszawska Grupa Wydawnicza] Ta książka mnie zaskoczyła, w szczególności tym, że nie wiemy gdzie kończy się sen, a gdzie rozpoczyna jawa.
Flis Alicja - Cienie w dolinie słońca [Warszawska Grupa Wydawnicza] Tej pozycji jeszcze nie przeczytałam, ale niesamowicie urzekła mnie okładka.
Ignatow Łukasz - Przebudzenie [Warszawska firma wydawnicza] Bardzo przyjemna pozycja, która przeniesie was w świat demonów.
Raczkowski Marek - Książka, którą napisałem, żeby mieć na odwyk [Pascal] Nie mogłam się oderwać od tej pozycji, bo jest przepełniona takim realizmem i czarnym humorem, że polecam ją w 100%.
Wellman Dorota - Jak zostać zwierzem telewizyjnym [Pascal] Dość ciekawa pozycja o telewizyjnym życiu zza kulis.