Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Riana rozmyśla: jesienne zapowiedzi na które czekam!Autor:  Adriana Bączkiewicz     08:30:00    Etykiety: 

Czasem mam wrażenie, że wydawcy zakładają na nas jakieś wnyki i nie ma możliwości, byśmy w nie nie wpadli. Tak moi mili, bo powiedzcie mi: jakim cudem nadchodzi taki okres w ciągu roku, że wiem, że mój portfel będzie piszczał?


7 dni - Eve Ainsworth [ZIELONA SOWA 23 wrzesień] Problem mobbingu i zastraszania w szkole to dość niecodzienny temat, chociaż ostatnio dość popularny. Nie mogę się jej doczekać.
Plaga Samobóbjców - Suzanne Young [Feeria Young 23 wrzesień] Recenzję na pewno będziecie mogli przeczytać i u mnie, napalam się na nią jak szczerbaty na suchara.
Aplikacja - Lauren Miller [Feeria Young 7 październik] Aplikacja rządząca naszym życiem? Zdecydowanie coś dla mnie.
Playlist for the dead. Posłuchaj a zrozumiesz - Michelle Falkoff [Feeria Young 3 listopad] Odrobinę mi tu pachnie Greenem, ale takie powieści bardzo lubię.
Pojedynek. Niezwyciężona - Marie Rutkoski [Feeria Young 18 listopad] "Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?" No właśnie, jestem ogromnie jej ciekawa.
W sieci umysłów - James Dashner [Albatros 30 wrzesień] Świat hakerów brzmi intrygująco. Biorę w ciemno!


Tajemny ogień - C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld [Otwarte 19 październik] Przeznaczenie jest zakorzenione w wielu książkach i pomimo tego, że przepraszam was bardzo, ale za twórczością Daugherty nie przepadam, to tej pozycji dam szansę.
Red Rising. Złota Krew - Pierce Brown [Drageus, wyd. II 19 listopad] Nie przepadam za zagraniami wydawnictw, które tworzą odmienne drugie wydanie danej powieści i zmieniają okładkę. No ale cóż, pozycja ta bardzo mi się podobała, więc na pewno nabędę i tę pierwszą część.
Red Rising. Złoty syn - Pierce Brown [Drageus 19 listopad] Druga cześć Red Rising, już nie mogę się doczekać.
Klejnot - Amy Wing [Jaguar 23 wrzesień] Nie wiem dlaczego, ale okłada przypomina mi rywalki, jednak temat jest zgoła odmienny - gdyż mowa tu o surogatkach. 
Sumonner. Księga 1. Początek - Taran Matharu [Jaguar 7 październik] Przywoływanie duchów? Proszę bardzo, ciekawe co z tego wyniknie.
Dzień 21 - Kass Morgan [Bukowy Las 7 październik] The 100 jako serial bardzo lubię, i chociaż jeszcze pierwszego tomu nie przeczytałam, to mam nadzieję to zmienić.Wszystkie jasne miejsca - Jennifer Niven [Bukowy Las 21 październik] Miłość na skraju przepaści bardzo ciekawie brzmi. Nie mogę się jej doczekać.
Stigmata - Beatrix Gurian [MUZA 21 październik] Zadziwia mnie to, że jest to pojedyncza powieść. Reklamowany jako thriller dla młodzieży.
Serce ze szkła - Kathrin Lange [MUZA 23 wrzesień] Książka się czyta, a nawet za dwa dni będzie recenzja :)
Wściekły - Katarzyna Kebernik [Akurat 16 wrzesień] Niezwykłe połączenie życia kiboli, z muzyką i fantastyką? O tym dowiecie się za niedługo w recenzji :)
Rebelianci - Kristen Simmons [Dolnośląskie 7 październik] Chociaż Paragraf 5 nie był wybitny, to bardzo mnie zainteresował i mam nadzieję, że będzie to jeszcze lepsza lektura.
Pewnego dnia - David Levithan [Dolnośląskie 21 październik] Drugi tom dotyczący tajemniczego A. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, więc jestem ciekawa co znajdziemy w Pewnego dnia.Co ze mnie zostało - Kat Zhang [Papierowy księżyc 30 września] Parę recenzji przedpremierowych skłoniły mnie do tego, że nie wyobrażam sobie października, bez przeczytania tej książki.
Książę Lestat - Anne Rice [Rebis 28 październik] Nie jestem pewna, czy napisanie 11 tomu z Kronik wampirów jest dobrym pomysłem, ale skoro kolekcjonuję cała serię, to i tej pozycji sobie nie odpuszczę.
Trollhunters. Łowcy Trolli - [Galeria książki 23 wrzesień] Bardzo lubię książki dla młodzieży. Myślę, że może być ciekawie.
Siódma dusza - Andrzej Wardziak [Videograf 28 październik] Już dziś Wam mówię, że macie na co czekać, bo książka warta uwagi. Moja recenzja tu: KLIK
Waga - Bartłomiej Basiura [Videograf 10 listopad] Książki Bartka bardzo lubię, dlatego Waga będzie musiała zdobić moją półkę.
Wszechświaty. Utopia - Leonardo Patrignani [Dreams 12 październik] Trzeci tom Wszechświatów. Pomimo, że dwóch pierwszych części jeszcze nie przeczytałam, to mam nadzieję, że to będzie dobra trylogia.


Zaginięcie - Remigiusz Mróz [Czwarta Strona 21 październik] Kontynuację Kasacji muszę przeczytać, w końcu to Mróz i zbyt wiele nie trzeba tłumaczyć.
Tajemnica nawiedzonego lasy - Anna Kańtoch [Uroboros 4 listopad] Chociaż Tajemnica diabelskiego kręgu leży na półce nieprzeczytana, to wiem, że drugi tom zakupię jak najszybciej.
Harry Potter i Kamień Filozoficzny - J. K. Rowling [Media Rodzina 6 październik] Jako rasowy Potteromaniak tej pozycji nie może zabraknąć na mojej półce.


A wy na co czekacie najbardziej?

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?