Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Riana rozmyśla: Powielone motywy na różnych okładkachAutor:  Adriana Bączkiewicz     08:30:00    Etykiety: 

Co tu będę dużo pisać, powielone motywy na różnych okładach pojawiają się bardzo często w naszym życiu czytelniczym i nic na to nie poradzimy. Wiem, że dla wydawnictw jest to po prostu tańsza sprawa, jeżeli wykorzystają dany motyw, a wystarczy, że zrobią jakieś fiku miku, coś pokolorują, tam coś utną i proszę bardzo! Nie jestem zwolenniczką takich zagrań, przecież każda z pozycji jest wyjątkowa i niezależnie od tego, czy jest dobra, czy też nie, to zasługuje na swoją indywidualną okładkę. Jak możecie zauważyć poniżej, nawet bardzo znane pozycje mają swoich braci bliźniaków, nie wnikam już w to, kto był pierwszy, a kto nie. Ale tak się nie robi. 

Przecież to może być istna kołomyja myśli dla czytelnika, któremu czasem się zdarza, że zapamiętuje wyłącznie okładkę, a tytuł gdzieś wyleciał z głowy. Wchodzi on do biblioteki (gorzej jeżeli do księgarni) i wypożycza/kupuje książkę, której naprawdę nie chciał. Na całe szczęście mi się nic takiego nie przydarzyło, ale strzeżcie się:

 

 

 

 

  

 

   

  

  

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To by było na tyle, a co Wy o tym myślicie? Na pewno takich perełek jesteśmy w stanie znaleźć więcej, ale jak wiadomo, nie uda nam się tego uniknąć ;)

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?