Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa :#R


Niecodzienne słowo – Rachityczny, Rara avis, Rodomontada


Rachityczny – oznacza coś wątłego, nędznego, słabego.

Rara avis – z języka łacińskiego oznacza rzadkiego ptaka, białego kruka, czyli w ogólnym rozrachunku coś rzadkiego.

Rodomontada – dawniej określało się tak osobę, która była samochwalna i pyszałkowata.


Film warty obejrzenia – Repo Men – Windykatorzy, Ralph Demolka, Roboty

Repo men – Znów wizja przyszłości pod którą podpisuję się rękami i nogami. Zapytacie zapewne dlaczego? A więc sądzę, że w przyszłości, będziemy mieli możliwość zakupienia bionicznych części naszego ciała. Tylko będzie się to wiązało również z wielkimi wydatkami. A jeżeli nie spłacasz kredytu, to cóż, trzeba z ciebie to wyciągnąć. Film naprawdę dający do myślenia


Ralph Demolka – Film animowany, który zdobył moje serce ze względu na przekaz. Coś analogicznego do Toy story, że stare rzeczy wcale nie są złe i trzeba o nie dbać. Tym razem dowiadujemy się, że postacie z gier istnieją naprawdę, a to od nas zależy, czy będą nadal trwać w salonach gier.


Roboty – Radek Dupiel, pfu Radek Dekiel, to robot, który chce coś osiągnąć w swoim życiu. Tylko jak to naprawdę osiągnąć? Humorystyczna i z niezwykłym przekazem, zasługuje na uwagę każdej osoby, która tak jak ja, pławi się w filmach animowanych.


Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Red Rising: Złota krew

Darrow to chłopak, który jest Helldriverem, wykonuje on bardzo trudną pracę w górniczej kolonii na Marsie. Jest czerwonym, a kasta do której należy, nie jest niczym przyjemnym. Głód, katorżnicza praca w trudnych warunkach, przewijają się na początku tej historii ciągle, lecz wszystko ma swój wyższy cel. W końcu mają przygotować tę planetę na kolonizację jej przez Ziemian. W życiu Darrow’a pojawiło się wydarzenie, które odmieniło jego los na kompletnie inny poziom, coś dla niego wręcz nieosiągalnego. Walki, ból, agresja, to słowa, które w ogromnym skrócie mogłoby opisać, co dzieje się w tej historii, lecz wszystko ma swój wyższy, określony cel. Czy Darrow sprosta wyzwaniu stawianemu przed nim?

Książka, która wywrze na mnie wrażenie: RogiTak, obejrzałam film, a teraz chcę przeczytać książkę. Czy tylko ja nie wiedziałam, że Joe Hill, to syn Stephena Kinag?
„Ignatius Perrish budzi się pewnego ranka kompletnie skacowany. Jest pewien, że w nocy narobił głupstw, ale nic nie pamięta. W lustrze zauważa z przerażeniem, że wyrosły mu rogi…”
Edit: Książkę już przeczytałam i jednak zostaję przy uwielbieniu filmu, niż książki, ale o tym przeczytacie w recenzji za jakiś czas:)
Autor i jego twórczość – Rowling Joanne Kathleen

Chyba w tym temacie nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć? Dzięki Rowling zaczęłam swoją przygodę z czytaniem. Tylko żeby było do śmiechu, ja zaczęłam Harrego, od drugiego tomu. Taak, genialne, wiem. Oczywiście później wróciłam do tomu pierwszego i tak to się wszystko zaczęło. Teraz marzę o nowym wydaniu książek Bloomsbury. Nie ma ktoś na zbyciu ok. 300zł? Byłam tak zafascynowana Harrym, że czytałam książki po angielsku. Jeżeli się nie mylę, zaczęłam od piątej części. Po prostu nie mogłam się doczekać polskiego wydania, wiec sięgnęłam po oryginał. Chyba wiele osób zawdzięcza jej swoje dzieciństwo, w tym ja. Dziękuję Pani Rowling! Pani książki będą pierwszymi, którymi uraczę swoje przyszłe pociechy.


____________________
Już za parę dni zobaczycie nowy szablon na blogu. Nie przestraszcie się, że trafiliście na inną stronę :) Mam nadzieję, że Wam się spodoba, tak jak mi.