Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa :#P


Niecodzienne słowo – Paignion, paginacja, palinodia


Paignion – są to krótkie, żartobliwe utwory poetyckie, najczęściej o tematyce miłosnej bądź erotycznej, obecne w antycznej poezji greckiej.

Paginacja – oznacza numerację kolejnych stron tekstu

Palinodia – utwór literacki, który odwołuje stanowisko, czy poglądy wyrażone w uprzednio napisanym dziele.

Film warty obejrzenia – Piraci z Karaibów, Podziemny krąg, Potwory i Spółka


Piraci z Karaibów – Każdy czasem chciał zostać piratem, nawet i ja. Ale czy to znaczy, że byłabym piratką? Śmiesznie brzmi te słowo, ale nieważne. Ważne jest to, że Jack Sparrow dzielnie podtrzymuje każdą kolejną część swoim charakterem. Można by nawet napisać, że to tylko ze względu na niego kocham całą tę serię. Arghh!

Podziemny krąg –  Pamiętam po dziś dzień, jak pierwszy raz obejrzałam podziemny krąg. I znów pojawia się seksowny przystojniak w postaci Brada Pitta. Czy też uważacie, że w moich percepcjach ciągle przejawia się Johnny Depp i Brad Pitt? Co tam przystojniaki, ale Helena Bonham Carter, to mój ideał aktorki. Więc muszę przyznać, że z takiego połączenia musi wyjść coś dobrego! Pamiętajcie: Pierwsza zasada kręgu – o kręgu się nie mówi.


Potwory i spółka – Nie mogło zabraknąć również filmu animowanego. Tym razem jednak, przedstawiam Wam potwory, bez których nie wyobrażam sobie moich młodszych lat. Bo chyba każdy czasem się bał potworów z szafy? Nie martwcie się, nie są takie straszne.


Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Piąta falaPiąta fala zaskoczyła mnie podejściem do zagłady ludzkości, a przede wszystkim sprawiła, że byłam zaskakiwana. Po przeczytaniu tej książki, zaczniecie się zastanawiać nad kiełkującymi w waszych głowach pytaniami: Czy kosmici są wśród nas? Czy tak naprawdę jest to możliwe? Jeżeli weźmiecie sobie do serca powieść Ricka Yancey’a, to niezaprzeczalnie będziecie doszukiwać się wszelkich znaków świadczących o tym, że nie jesteśmy na tym świecie sami.Książka, która wywrze na mnie wrażenie: Pąk szkarłatnej różyNa tę pozycję się zdecydowałam, ze względu na temat, jakim jest handel ludźmi..
„Kiedy wysiada na umówionym dworcu, ma przeczucie, że coś może być nie tak. Potęguje się ono wtedy, kiedy wraz z podejrzanymi mężczyznami trafia do domu, w którym zostaje od razu zamknięta. Ewa zaczyna domyślać się, że może zostać sprzedana do domu publicznego.”
Autor i jego twórczość – Pilipiuk Andrzej

Nie, jeszcze nie przeczytałam żadnej pozycji Pana Andrzeja, chociaż mam nadzieję, że w tym roku to zmienię. Zaczynam kompletować serię Oko Jelenia. Jednak oprócz tej serii, mam zamiar sięgnąć po Kuzynki. Wśród twórczości Autora znajdziemy również Jakuba Wędrowycza, jednak do tej serii nie jestem kompletnie przekonana. Chociaż kto wie?

Cytaty


„-Puchatku?
-Tak Prosiaczku?
-Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Alan Alexander Milne – Kubuś Puchatek

„Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.”
Gilbert Keith Chesterton

„Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: "Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja".”
Clive Staples Lewis – Cztery miłości