Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa :#OAutor:  Adriana Bączkiewicz     10:20:00    Etykiety: 

Niecodzienne słowo – Obskurantyzm, obiektywny, odorologia


Obskurantyzm – oznacza zacofanie, ciemnotę

Obiektywny – bezstronny, bez uprzedzeń, rzeczowy. Zapewne zapytacie, dlaczego wypisałam tutaj te słowo, no właśnie, ja nigdy nie potrafię zapamiętać, który jest obiektywny, a który subiektywny.

Odorologiajest to dział kryminalistyki, który zajmuje się badaniem rozpoznawania osób na podstawie charakterystycznych dla nich zapachów

Film warty obejrzenia – Oszukać przeznaczenie, Osmosis Jones, Ocean's 13


Oszukać przeznaczenie – Jako seria filmów nie sądzę, że oszukać przeznaczenie by się tutaj pojawiło, ale z drugiej strony, pamiętam jak podobała mi się pierwsza część, tym bardziej, że ja wierzę w przeznaczenie, czy to miłosne, czy życiowe. Film niesamowicie działający na psychikę, pierwsza część zdecydowanie najlepsza. 


Osmosis Jones – Zastanawiałam się, czy będę wam w stanie zaserwować tutaj jakąś bajkę no i proszę, udało mi się. Osmosis Jones jest połączeniem bajki i filmu, ale jest o zdrowiu, o naszym ciele, coś w stylu kiedyś było życie, ale w lepszej oprawie. 


Ocean’s 13 – Zdążyłam już zauważyć, że bardzo często serwuję wam filmy z dawnych lat, czyżby to oznaczało, że teraz nie tworzy się dobrych filmów? Myślę, że to nieprawda, tylko te dawne filmy zapadają mi bardziej w pamięci niż te nowsze. Tym razem przedstawiam wam film o czystej szulerce, na dużą skalę. Świetny film. 


Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Obdarzona


Króciutka, nawet i można znaleźć w niej parę błędów, ale moi kochani, to naprawdę świetna książka, z niezwykłym pomysłem, który bardzo mi się spodobał. Zapraszam do recenzji, ona rozwieje wasze wszelkie wątpliwości

Książka, która wywrze na mnie wrażenie: Osobliwy dom pani Peregrine

Klimatyczna okładka to nie wszystko, w końcu jest o niej głośno, więc nie mogę się doczekać, aż zanurzę się w tej historii.
Życie Jacoba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał wielu przyjaciół. Ważne miejsce w jego życiu zajmował dziadek. To on najbardziej mu imponował i to on opowiadał mu najlepsze historie na dobranoc o pogodnym sierocińcu na walijskiej wysepce, ukrytym przed złem, wojną i potworami… Aż pewnego dnia dziadek Portman umarł w niejasnych okolicznościach. I wtedy wszystko się zaczęło…”
W dodatku prawa do zekranizowania tej pozycji nabył Tim Burton, czy trzeba mówić coś jeszcze?

Autor i jego twórczość – Oliver Lauren

Trochę się zastanawiałam, czy autorka zasługuję by tutaj się znaleźć, w końcu jej seria Delirium, niezbyt przypadła mi do gustu, wręcz mnie nudziła, ale jednak sądzę, że dłuższy czas pozostanie ona w mojej pamięci, w końcu to jedna z pierwszy dystopii, jakie przeczytałam.

Cytaty


„O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.”
Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie

„- Okay - powiedział, gdy minęła cała wieczność. - Może "okay" będzie naszym "zawsze".
- Okay - zgodziłam się.”
John Green – Gwiazd naszych wina

„Opłakuję coś, czego nigdy nie miałam. Co za absurd. Rozpacz z powodu przeklętych nadziei, przeklętych marzeń i oczekiwań.”
E L James – Pięćdziesiąt twarzy Greya 

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?