Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa :#O


Niecodzienne słowo – Obskurantyzm, obiektywny, odorologia


Obskurantyzm – oznacza zacofanie, ciemnotę

Obiektywny – bezstronny, bez uprzedzeń, rzeczowy. Zapewne zapytacie, dlaczego wypisałam tutaj te słowo, no właśnie, ja nigdy nie potrafię zapamiętać, który jest obiektywny, a który subiektywny.

Odorologiajest to dział kryminalistyki, który zajmuje się badaniem rozpoznawania osób na podstawie charakterystycznych dla nich zapachów

Film warty obejrzenia – Oszukać przeznaczenie, Osmosis Jones, Ocean's 13


Oszukać przeznaczenie – Jako seria filmów nie sądzę, że oszukać przeznaczenie by się tutaj pojawiło, ale z drugiej strony, pamiętam jak podobała mi się pierwsza część, tym bardziej, że ja wierzę w przeznaczenie, czy to miłosne, czy życiowe. Film niesamowicie działający na psychikę, pierwsza część zdecydowanie najlepsza. 


Osmosis Jones – Zastanawiałam się, czy będę wam w stanie zaserwować tutaj jakąś bajkę no i proszę, udało mi się. Osmosis Jones jest połączeniem bajki i filmu, ale jest o zdrowiu, o naszym ciele, coś w stylu kiedyś było życie, ale w lepszej oprawie. 


Ocean’s 13 – Zdążyłam już zauważyć, że bardzo często serwuję wam filmy z dawnych lat, czyżby to oznaczało, że teraz nie tworzy się dobrych filmów? Myślę, że to nieprawda, tylko te dawne filmy zapadają mi bardziej w pamięci niż te nowsze. Tym razem przedstawiam wam film o czystej szulerce, na dużą skalę. Świetny film. 


Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Obdarzona


Króciutka, nawet i można znaleźć w niej parę błędów, ale moi kochani, to naprawdę świetna książka, z niezwykłym pomysłem, który bardzo mi się spodobał. Zapraszam do recenzji, ona rozwieje wasze wszelkie wątpliwości

Książka, która wywrze na mnie wrażenie: Osobliwy dom pani Peregrine

Klimatyczna okładka to nie wszystko, w końcu jest o niej głośno, więc nie mogę się doczekać, aż zanurzę się w tej historii.
Życie Jacoba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał wielu przyjaciół. Ważne miejsce w jego życiu zajmował dziadek. To on najbardziej mu imponował i to on opowiadał mu najlepsze historie na dobranoc o pogodnym sierocińcu na walijskiej wysepce, ukrytym przed złem, wojną i potworami… Aż pewnego dnia dziadek Portman umarł w niejasnych okolicznościach. I wtedy wszystko się zaczęło…”
W dodatku prawa do zekranizowania tej pozycji nabył Tim Burton, czy trzeba mówić coś jeszcze?

Autor i jego twórczość – Oliver Lauren

Trochę się zastanawiałam, czy autorka zasługuję by tutaj się znaleźć, w końcu jej seria Delirium, niezbyt przypadła mi do gustu, wręcz mnie nudziła, ale jednak sądzę, że dłuższy czas pozostanie ona w mojej pamięci, w końcu to jedna z pierwszy dystopii, jakie przeczytałam.

Cytaty


„O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.”
Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie

„- Okay - powiedział, gdy minęła cała wieczność. - Może "okay" będzie naszym "zawsze".
- Okay - zgodziłam się.”
John Green – Gwiazd naszych wina

„Opłakuję coś, czego nigdy nie miałam. Co za absurd. Rozpacz z powodu przeklętych nadziei, przeklętych marzeń i oczekiwań.”
E L James – Pięćdziesiąt twarzy Greya