LBA, czyli co tam chcecie wiedzieć o mnie?


PROBLEMY CZYTELNICZE

1. Masz 20 tys.  książek do przeczytania. Jak decydujesz co przeczytasz jako pierwsze?
Ojacie, ale jesteście hojni, obiecuję zajmować się nimi należycie. Będę je pielęgnować i odkurzać codziennie oraz obliguję się do czytania przynajmniej jednej książki dziennie. Jeżeli bym tak zrobiła w przybliżeniu zajęłoby mi przeczytanie całej biblioteczki 54,79 lat. W tym momencie opadły mi ręce, bo nie sądzę, bym je wszystkie przeczytała. Ale jeżeli mam się zdecydować, co wybiorę pierwsze, to zdecydowanie książka Autora, którego znam i wielbię. Początek zawsze musi być wystrzałowy!

2. Jesteś w połowie książki i stwierdzasz, że kompletnie Ci się nie podoba. Kontynuujesz ją, czy przerywasz?
Jeżeli jest to egzemplarz do recenzji, to brnę dalej w owych odmętach nudy i flaków z olejem, lecz jeżeli jest to książka z mojej biblioteczki, to rzucam ją w kąt i zapominam o niej raz dwa (zazwyczaj przeznaczam ją do wymiany). Naprawdę nie ma sensu marnować czasu na książki, które są po prostu nie w naszym guście, czy stylu.

3. Kiedy zbliża się koniec roku, a Tobie pozostało kilka(naście) książek do zakończenia jakiegoś wyzwania. Czy starasz się je jak najszybciej nadrobić?
Raczej taka sytuacja mnie nie zastanie, bo jestem osobą dość systematyczną i nie jestem gołosłowna, jeżeli powiedziałam sobie, że przeczytam daną ilość, bądź gatunek, robię to zdecydowanie i niezaprzeczalnie, ale z drugiej strony nie sądzę, bym obudziła się powiedzmy 20 grudnia z ręką w nocniku, gdy patrzę na stos, który by mi oznajmił, że zostało mi 10 książek. Jeżeli miałabym na to czas, to oczywiście zbieram tyłek w troki i staram się spełnić wyzwanie, ale oczywiście nic na siłę.

4. Okładki serii, którą kochasz w ogóle do siebie nie pasują. Jak sobie z tym radzisz?
Nie zwracam na to, aż tak wiele uwagi, oczywiście jest mi smutno, że nie wyglądają tak pięknie jakbym tego chciała, ale z drugiej strony, to przecież nie koniec świata. Każdy ma swój zamysł na okładki, może komuś podobają się różne okładki w serii. Kto wie, może kiedyś i mi się spodoba taka postać rzeczy?

5. Wszyscy kochają książkę, której nienawidzisz. Z kim dzielisz się swoimi uczuciami?
Z chłopakiem, tylko z nim rozmawiam na temat książek. A muszę przyznać, że to kompletne moje przeciwieństwo, bo on nie czyta w ogóle książek. Przynajmniej jemu mogę się uzewnętrznić, nie myśląc jednocześnie o tym, by zbytnio mu nie spojlerować treści.

6. Czytasz publicznie książkę i nagle zaczynasz płakać. Jak sobie z tym radzisz?
Nigdy nie płaczę przy książkach, więc to dla mnie trochę abstrakcyjna sytuacja.

7. Kontynuacja książki, którą kochasz właśnie pojawiła się na rynku, ale ty nie pamiętasz zbyt dużo z poprzednich tomów. Co robisz? Przeczytasz jeszcze raz wszystkie tomy?
Nie, mam wielką nadzieję, że Autor bądź Autorka ma tak wielką wiedzę i profesjonalizm idzie z nią w parze, że przytacza informacje z poprzednich tomów. To naprawdę wielki plus. Ale nigdy mi się nie zdarzyło by czytać serię od nowa, bo nie pamiętam co się w nich działo, zawsze coś w głowie zostaje ;)

8. Nie chcesz nikomu pożyczać swoich książek. Jak grzecznie odpowiesz osobom, które Cię o to proszą?
Ja nie biblioteka, książek nie wypożyczam. Może i jestem egoistyczna, ale co mnie to, poza tym nie mam wśród znajomych ludzi czytających, więc zbytnio ten problem mnie nie dotyczy :)

9. Czytelnicze A.D.D. Zacząłeś i odłożyłeś w tym miesiącu pięć książek. Jak radzisz sobie z czytelniczym zastojem?
Nie posiadam takiego zastoju i raczej też nigdy nie odkładam książek.

10. Ciągle wychodzą nowe książki, a ty bardzo chcesz je przeczytać. Ile tak naprawdę kupujesz?
Nie kupuję nowości, czekam, aż stanieją, bądź będą jakieś promocje, to że akurat teraz przeczytam nowość niczego nie zmieni, więc odkładam ją na późniejszy czas.

11. Po tym jak kupisz nowe książki, które bardzo chciałeś przeczytać, jak długo leżą na twojej półce zanim się za nie zabierzesz?
Od roku do dwóch, tak, tak jestem okropna, ale popadłam w manię zbieractwa pozycji i tak to później wygląda. Szczerze jest mi bardzo źle z tego powodu, ale ze względu na promocję nie jestem w stanie się powstrzymać przed kupowaniem pozycji w korzystnych cenach.

LBA

1. Gdybyś miał/a wybrać ostatnią książkę jaką przeczytasz w swoim życiu, jaka by to była?
Zdecydowanie przeczytałabym Harrego Pottera, by przenieść się w sferę magii, by móc odejść w spokoju, kto wie, może do Hogwartu?


2. Czy planujesz w przód lektury do czytania, czy wybierasz po prostu losową pozycję z półki?Jestem dumnym planowiczem wypraw, więc i w sprawie wirtualnych wypraw czytelniczych, muszę wszystko zaplanować (tutaj akurat ze względu na egzemplarze recenzenckie), ale w sprawie moich pozycji, również lubię planować co mnie będzie czekać w najbliższym czasie : )


3. Co sądzisz o e-bookach i audiobookach?
E-booki czytam chętnie nawet, gdy mam papierową wersję, to zgarniam i e-booka by móc czytać je wygodnie w łóżku, bo musicie przyznać, że czasem książki są naprawdę ciężkie i w pozycji leżącej po prostu źle się je czyta. A audiobooki? Nigdy nie korzystałam z żadnego, ale chyba niezbyt jestem przekonana do tej formy.


4. Twój ulubiony cytat, dlaczego?
Nie posiadam żadnego ulubionego cytatu, po prostu nie mam pomięci do takich form.


5. Muzyka podczas czytania? Jeśli tak, to jaka?
Żadna, nie lubię gdy mnie coś rozprasza, szum i ogólny jazgot dnia powszedniego rozumiem, ale nigdy nie czytam, gdy w tle leci muzyka.


6. W jakim najdziwniejszym miejscu zdarzyło Ci się czytać?
Chyba nic mi nie przychodzi do głowy, nic super nadzwyczajnego. Może kiedyś to zmienię?


7. Przywołaj w umyśle najszczęśliwszy moment w swoim życiu i opisz go w kilku słowach.
Ostatnia premierowa ekranizacja Harrego. Dzięki niej zdobyłam swojego chłopaka :)


8. Do jakich fandomów należysz?
Chyba niestety do żadnego, jakoś jestem bezosobowa jeżeli chodzi o taką formę fantastyki.


9. Czy czytasz blogi inne niż te książkowe? Jeśli tak, to jakie?
Czytam i to dużą ilość, w moich obserwowanych znajduje się ponad 80 blogów, na które systematycznie zerkam, więc dość sporo tych blogów jest.


10. Książki na podstawie filmów i gier komputerowych. Co o tym myślisz?
Chyba jeszcze nie przeczytałam żadnej takiej pozycji, więc nie wiem jak się odnieść, ale dla fanów filmów i gier to może być ciekawa odskocznia, by poznać dany świat głębiej.


11. I tak bardziej walentynkowo. Czym powinien odznaczać się idealny chłopak/dziewczyna?Powinien być taki jak mój chłopak: ma wady i ma zalety, jest normalnym człowiekiem, który nie sprawia mi przykrości, jest moją bratnią duszą, w dodatku często gęsto, a nawet mogę pokusić się o stwierdzenie, że zawsze, myśli o tym samym co ja. Czego chcieć więcej?

Dzięki za nominację, czy tam coś podobnego: Pisane myślami, Oli