Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa :#NNiecodzienne słowo – Naturyzm, negacja, nekrofagia


Naturyzm – życie w zgodzie z przyrodą, ze środowiskiem naturalnym

Negacja – zaprzeczenie, odrzucenie.

Nekrofagia – inaczej kanibalizm.

Film warty obejrzenia – Noc oczyszczenia, Niezgodna, Nowe szaty króla

Noc oczyszczenia – Tym razem horror i to w czystej postaci. Co byście powiedzieli na to, że raz do roku w Stanach Zjednoczonych jest organizowana noc oczyszczenia, podczas której możecie mordować, gwałcić i co wam się żywnie podoba, a konsekwencje? Żadne. Taki rozwój rzeczy spowodował, że przestępczość w ciągu całego roku jest bliska zeru. Uważam, że ten motyw jest świetny, lecz skończcie na oglądaniu pierwszej części, bo druga jest kompletnym niewypałem.


Niezgodna – W tym przypadku podeszłam do ekranizacji jeszcze przed przeczytaniem książki (taka zasługa mojego chłopaka, który książek nie czyta, więc nie obchodzi go to, czy ja już książkę przeczytałam), lecz wywarła na mnie duże wrażenie, ciekawi aktorzy, którzy wspaniale wpisali się w daną historię. Ekranizacja powieści zasługuje na piątkę.


Nowe szaty króla – Świetny film animowany z moich młodych lat. Człowiek piastujący wysokie stanowisko, nagle zostaje przemieniony w lamę? Z tego musi wyjść coś świetnego i właśnie takie jest w rzeczywistości. Izma jak i Kronk są cudownymi postaciami, ubawicie się do łez


Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Niewolnica – A.M. Chaudiere

Pierwsza z książek polskich autorów, do których miałam przekonanie. Anię poznałam osobiście i to świetna dziewczyna, od razu wstąpiłyśmy na ten sam tok rozumowania. Lecz nie o tym miałam pisać, książka jest genialna. Magowie, elfy wampiry, tutaj wszystko się miesza, lecz to mieszanka wspaniała, jednocześnie Autorka podchodzi do tego tematu całkowicie inaczej od wszystkich, a Ty chciałabyś zostać czyjąś niewolnicą?

Książka, która wywrze na mnie wrażenie: Na granicy zmysłów – Przemek Kossakowski
Program telewizyjny, oglądam bardzo często, gdyż intrygują mnie niezwykłe przeżycia Pana Przemka i mam ogromną nadzieję, że i w papierowej wersji nie zawiodę się chociażby na chwilę. Bo może szamani i uzdrowiciele naprawdę mają w sobie coś szczególnego?


Autor i jego twórczość – Neill Chloe


Autorka przyciągnęła mnie do siebie swoją serią z wampirami, gdzie pierwsze część ma tytuł: Niektóre dziewczyny gryzą. I tak, może i są zbytnio młodzieżowe, ale naprawdę dwie części bardzo polubiłam, tylko jak to zwykle bywa, pomimo, że seria liczy sobie więcej książek, to znów moje nadzieje na to, by została reszta przetłumaczona, chyba nigdy się nie spełni.

Cytaty


„-Nie zakochałeś się jeszcze we właściwiej osobie?
-Niestety, moją jedyną miłością pozostaję ja sam.
-Przynajmniej nie martwisz się odrzuceniem, chłopcze.
-Niekoniecznie. Od czasu do czasu się odtrącam, żeby było ciekawiej.”
Cassandra Clare – Miasto Kości

„- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.”
Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę

„Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.”
Phil Bosmans