Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa :#M


Niecodzienne słowo – Machinacja, makabreska, monologować


Machinacja – jest to działanie podstępne, które zazwyczaj jest organizowane na czyjąś szkodę

Makabreska – jest to utwór literacki, w większości o charakterze scenicznym, łączy w sobie makabrę, grozę oraz groteskę

Monologować – oznacza mówienie do samego siebie. W końcu każdy z nas od czasu do czasu sobie monologuje :D

Film warty obejrzenia – Megamocny, Matrix, Moulin Rouge!


Megamocny – Ten film animowany skradł moje serce, gdyż uwielbiam animacje, które ukazują superbohaterów, połączonych z tymi złymi postaciami… które tak naprawdę złe nie są. Świetne wypowiedzi opatrzone uśmiechem, a czasem i salwą śmiechu.


Matrix – Któż nie zna serii Matrix? Jeden z pierwszych filmów, który wykorzystał dobre efekty specjalne, dodatkowo wizja przyszłości, a może tak naprawdę teraźniejszości? To jedna z tych serii filmowych, które musicie zobaczyć!Moulin Rouge! – Uwielbiam dawne musicale, bardzo często jestem zakochana w piosenkach, które tam występują i raz na jakiś czas, słucham ich na okrągło. Naprawdę smutna historia, która chwyta za serce, jeżeli jesteście fanami musicali, to nie pozostaje Wam nic innego, jak obejrzeć ten film.Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Mannumiterra – Kacper Bębenek


Bez zastanowienia, postanowiłam umieścić tutaj Mannumiterrę Kacpra Bębenka. Przecież dobrze wiecie, jak uwielbiam debiuty polskich autorów, a w dodatku, jeżeli są tak fantastycznie skonstruowane, to jak można obok tej pozycji przejść obojętnie? Wielka dawka magii i wspaniałej wyobraźni, to coś, co zawsze mnie będzie do siebie przyciągać.

Książka, która wywrze na mnie wrażenie: Matt Hidalf i Błyskawica Widmo - Christophe Mauri

Książka dla młodszych, dla młodzieży patrzała na mnie z półki sklepowej i krzyczała weź mnie! Nie mogłam się powstrzymać, by nie wtopić się w świat szkoły magii. Może i węszę tutaj pewien Potterowy świat, ale muszę się sama przekonać jak to wyszło w praniu.
Autor i jego twórczość – Martin George R.R.


Długo się zastanawiałam, kto powinien zająć te zaszczytne miejsce, padło na największego zabójcę papierowych bohaterów. Pan Martin już ma ogromną rzeszę fanów, w tym i mnie. Nawet pomimo tego, że dopiero rozpoczynam swoją czytelniczą podróż z Pieśnią Lodu i Ognia. Całą fascynację rozpoczęłam od serialu i gdy zauważyłam, że jest coraz lepiej, coraz ciekawiej, to nie mogłam się powstrzymać, by nie zakupić całej serii książek. Dopiero ten rok otwieram Grą o tron i nadal jestem w trakcie jej czytania, bo muszę przyznać, że staram się nią delektować…

Cytaty


„Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.”
Charles Bukowski – Szmira

„Mówienie jest rzeczą głupców, milczenie- tchórzy a słuchanie rzeczą mędrców.”
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru

„Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje.”
John Green – Gwiazd naszych wina