LBA i The Name Game Book TagDziękuję za nominację Ines Lavender i nie przedłużając:

1. Miejsce, którego nie odwiedziłabyś za żadne skarby świata.
Takich miejsc jest wiele, nie odnoszą się one do mojego strachu, czy obrzydzenia, lecz do konkretnej kultury, która tam występuje. Jestem fanką Polski, więc jeżeli myślimy o zagranicy, nigdy nie wyjechałabym do Indii. Kompletnie dla mnie nieznana kultura, okropne drogi, według mnie nic ciekawego.

2. Ulubiona piosenka (w obecnym momencie).
Bardzo rzadko zdarza się bym słuchała jakiejkolwiek muzyki, ale jeżeli już mam coś wybrać:


3. Na jaką stronę zaglądasz najczęściej (nie chodzi mi o blog)?
Lubimyczytac.pl, jestem tam wręcz nagminnie, by móc szukać kolejnych perełek książkowych

4. Jak nazwałabyś superprzystojnego bohatera książki?
Jeff, nie wiem dlaczego ale te imię bardzo przyjemnie mi się kojarzy, lecz jeżeli miałabym wybrać polskie imię to zdecydowanie byłoby to imię Jakub

5. Najzabawniejsza sytuacja, która Ci się przydarzyła w życiu?
Ciężko przypomnieć sobie taką sytuację, ogólnie chyba dużo takich sytuacji było w moim życiu, ale kompletnie nie jestem w stanie ich tak opisać by i wam się one wydały zabawne.

6. Przeczytałaś, odłożyłaś, zapomniałaś.
Miasto wampirów – Ellen Schreiber. Wiecie, kompletnie nie pamiętam o czym była…

7. Ładne imię do bierzmowania (praktyczne pytanie :P).
Polecam Ci moje imię z bierzmowania, chociaż ja już teraz z religią nie mam wiele wspólnego, a raczej już nic wspólnego nie mam, to polecam Ci imię: Laura

8. Jaką książkę obecnie czytasz?
Niezbędnik obesrwatorów gwiazd - Matthew Quick

9. Premiera 2015 (książkowa, filmowa, muzyczna), której nie możesz się doczekać?
Książka – Chłopcy 4. Jakub Ćwiek
Film – Zbuntowana
Muzyczna – nie jestem dobra w tym temacie ;) Ale Grubson mógłby coś ciekawego wydać :D

10. Co wybrałabyś: całą bibliotekę książek, czy książkę, która nie została jeszcze wydana (albo nigdy nie zostanie), a ty uważasz, że ta książka jest wspaniała, cudna i musisz ją przeczytać, bo masz przeczucie, że ci się naprawdę bardzo spodoba? (W owej bibliotece są wszystkie książki, które lubisz, ale nie ma TEJ książki).
Stawiam na całą bibliotekę, kto wie, czy w niej nie odnajdę jakiś innych perełek? Jestem jednym z tych czytelników, którzy uważają, że czas spędzony przy jakiejkolwiek książce nie jest czasem straconym.

11. Jak wyobrażasz sobie swój wymarzony kącik do czytania?
Zamkniętą celę z wygodnym łóżkiem i dobrym oświetleniem, nic innego mi nie jest potrzebne.


The Name Game Book Tag,

A - Akademia Wampirów – Richelle Mead
Jedna z pierwszych serii, które kiedyś zaczęłam czytać i się w niej zakochałam, może było to z dobrych parę lat temu, jeszcze zanim cała saga była gdziekolwiek i jakkolwiek rozpoznawalna. Niezależnie od opinii innych, głęboko tkwi w moim sercu

D - Dzikie serce – Moira Young
Całkowicie niedawno przeczytana pozycja, musiała swoje odleżeć. Jestem w niej zakochana z jednego względu, iż pokazała mi, że czasami na daną lekturę jest zły czas i w innym terminie należy do niej ponownie podejść

R - Retrum. Kiedy byliśmy martwi - Francesc Miralles
Książka, która wpłynęła na mnie dość pesymistycznie, wiele w niej zlepków liter układające się w zdania sprawiły, że wiele cytatów z tej książki zapadło mi w pamięć.

I – Invocato – Agnieszka Tomaszewska
Jedna z tych książek, o której nie da się zapomnieć, a jednocześnie wiesz, że za niedługo nadejdzie ten czas, że przeczytasz ją raz jeszcze i znów się zakochasz i będziesz płakać, gdyż nie wiesz, gdy ukaże się drugi tom.

A - Anna we krwi – Kendare Blake
Książka dla młodzieży, podeszłam tak do niej i bardzo mi się spodobała, lekka lektura, z odrobiną krwi. Kto nie lubi takich lektur?

N – Niezgodna – Veronica Roth
Film obejrzany dawno temu, a pierwszy tom sagi przeczytany dopiero niedawno, mam nadzieję, że wyrobię się z drugim tomem jeszcze przed premierą filmową drugiej części :)

A – Anielska – Cynthia Hand

Jedna z tych książek, która wiem, że mi się podobała, lecz jeżeli miałabym sobie przypomnieć szczegóły, to niezbyt pamięć pozwala mi na takie występki. Chyba będę musiała jeszcze raz sobie ją przypomnieć.