Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa: #L


Niecodzienne słowo – Lebalistyka, legastenia, lukratywny


Labelistyka – jest to określenie na zbieranie naklejek. Czy ktoś z nas w młodym wieku nie zbierał naklejek?

Legastenia – jest to zaburzenie, które powoduje trudności w czytaniu i pisaniu, a objawia się tym, że nie rozróżnia się podobnie brzmieniowo lub graficznie liter.

Lukratywny – jest to słowo, które opisuje coś, co przynosi duży zysk.

Film warty obejrzenia – Leon zawodowiec, Listy do M.


Leon Zawodowiec – Chyba nikogo mój wybór nie zdziwi, bo jak tu nie kochać Leona, który jest małomówny, ale zarazem słodki, nie wspominając o zakończeniu. Jeden z tych filmów, których jeżeli nie obejrzałeś to marsz do telewizora!


Listy do M. – Chociaż święta już dawno za nami? Gdzie ten czas przeleciał? To jednak Polska produkcja jest bardzo dobra, nastrojowa i nie wpasowuje się w wyłącznie klimat świąteczny. Nawet, jeżeli obejrzycie go dziś, to i tak się przy nim rozpłyniecie oraz da wam wiele do myślenia.


Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Literat


Agnieszka Pruska swoim Literatem wprowadziła mnie małymi kroczkami w kryminał, gdzie mamy do czynienia z seryjnym mordercą, który ma wiele wspólnego z tytułem. Co on może oznaczać? Przekonacie się, gdy sięgnięcie po tę książkę.

Autor i jego twórczość – Leśniak PawełCałkiem niedawno mieliście możliwość przeczytania na moim blogu recenzji dwóch pierwszych tomów Równowaga i Zachwianie, które wprowadziło mnie w diaboliczną stronę życia Desmonda. Brutalna, wręcz typowo męska literatura, ale taka, przy której nawet kobiety odnajdą swój skrawek. Nie mogę się doczekać, aż zasięgnę po trzeci tom. Należy również wspomnieć, że Pan Paweł świetnie radzi sobie z ołówkiem:

Cytaty


„Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.”
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

„(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.”
Joanne Kathleen Rowling – Harry Potter i Kamień Filozoficzny

„Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego.”
Oscar Wilde – Portret Doriana GrayaZarzekałam się, że nie założę twarzoksiążki, ale już jest!: