Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa: #KAutor:  Adriana Bączkiewicz     12:00:00    Etykiety: 

Niecodzienne słowo – Kabalistykon, Kalumnia, Koicja


Kabalistykon – Jest to utwór literacki, który posiada w sobie zaszyfrowaną w symbolach literowych przepowiednię. Brzmi ciekawie nieprawdaż?

Kalumnia – Oznacza oszczerstwo czy kłamliwe oskarżenie

Koicja – Jest to zawarty związek wyłącznie dla wydania potomstwa, czyli podtrzymania linii rodu.

Film warty obejrzenia – Kac Vegas, Księżniczka łabędzi, Król lew


Kac Vegas – Czy ktoś z was nie oglądał Kac Vegas? No właśnie, moim zdaniem śmieszna komedia, którą każdy musi obejrzeć. I na pierwszej części zaprzestać, bo kolejne niestety już są gorsze.Księżniczka Łabędzi – Nie mogłam tutaj zapomnieć o księżniczce niebywałej, uwielbiam tę bajkę ze względu na piosenki, jest w niej coś cudowniejszego niż w innych bajkach, jeżeli jeszcze jej nie widziałaś/eś to marsz przed telewizor!


Król lew – Tutaj chyba zbyt wiele nie trzeba mówić.Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Kostka, Krąg
Kostka Izy Korsaj jest czymś niebywałym, przedstawia świat Doktora Marvina w tak okrutny sposób, że mi, aż ślinka cieknie na kolejny tom. A muszę się Wam pochwalić, że Ujrzeć Słowa objął patronatem drugi tom. Na Święta Iza podesłała mi prezent w postaci kawałka utworu i muszę Wam przyznać, że jestem zachwycona! Oczekujcie powrotu Doktora Marvina wraz ze mną!
Krąg długo leżał na mojej półce i ciągle się od niego wzbraniałam, lecz gdy wsiąknęłam w lekturę, nie mogłam wyjść z podziwu, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliście wędrówki po wyobraźni Pani Strandberg i … musicie to w najbliższym czasie nadrobić.
Autor i jego twórczość – Katsu Alma


Nie musiałam dużo się zastanawiać, kogo umieścić w tej części, ponieważ Pani Alma swoją książką Wybrani złapała moje serce i zamknęła je w klatce. Muszę zdobyć kolejne części po angielsku, bo sądzę, że kolejne u nas w Polsce się nie pojawią. W tym roku, mam zamiar ponownie przeczytać Wiecznych i wtedy mam nadzieję napiszę recenzję i przekonam was, że warto ją przeczytać i poznać twórczość Pani Almy 


 Cytaty


„Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.”
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru

„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”
Paulo Coelho – Alchemik

„Kto czyta książki, żyje podwójnie.”
Umberto Eco

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?