Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa: #K


Niecodzienne słowo – Kabalistykon, Kalumnia, Koicja


Kabalistykon – Jest to utwór literacki, który posiada w sobie zaszyfrowaną w symbolach literowych przepowiednię. Brzmi ciekawie nieprawdaż?

Kalumnia – Oznacza oszczerstwo czy kłamliwe oskarżenie

Koicja – Jest to zawarty związek wyłącznie dla wydania potomstwa, czyli podtrzymania linii rodu.

Film warty obejrzenia – Kac Vegas, Księżniczka łabędzi, Król lew


Kac Vegas – Czy ktoś z was nie oglądał Kac Vegas? No właśnie, moim zdaniem śmieszna komedia, którą każdy musi obejrzeć. I na pierwszej części zaprzestać, bo kolejne niestety już są gorsze.Księżniczka Łabędzi – Nie mogłam tutaj zapomnieć o księżniczce niebywałej, uwielbiam tę bajkę ze względu na piosenki, jest w niej coś cudowniejszego niż w innych bajkach, jeżeli jeszcze jej nie widziałaś/eś to marsz przed telewizor!


Król lew – Tutaj chyba zbyt wiele nie trzeba mówić.Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Kostka, Krąg
Kostka Izy Korsaj jest czymś niebywałym, przedstawia świat Doktora Marvina w tak okrutny sposób, że mi, aż ślinka cieknie na kolejny tom. A muszę się Wam pochwalić, że Ujrzeć Słowa objął patronatem drugi tom. Na Święta Iza podesłała mi prezent w postaci kawałka utworu i muszę Wam przyznać, że jestem zachwycona! Oczekujcie powrotu Doktora Marvina wraz ze mną!
Krąg długo leżał na mojej półce i ciągle się od niego wzbraniałam, lecz gdy wsiąknęłam w lekturę, nie mogłam wyjść z podziwu, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliście wędrówki po wyobraźni Pani Strandberg i … musicie to w najbliższym czasie nadrobić.
Autor i jego twórczość – Katsu Alma


Nie musiałam dużo się zastanawiać, kogo umieścić w tej części, ponieważ Pani Alma swoją książką Wybrani złapała moje serce i zamknęła je w klatce. Muszę zdobyć kolejne części po angielsku, bo sądzę, że kolejne u nas w Polsce się nie pojawią. W tym roku, mam zamiar ponownie przeczytać Wiecznych i wtedy mam nadzieję napiszę recenzję i przekonam was, że warto ją przeczytać i poznać twórczość Pani Almy 


 Cytaty


„Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.”
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru

„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”
Paulo Coelho – Alchemik

„Kto czyta książki, żyje podwójnie.”
Umberto Eco