Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa: #J


Niecodzienne słowo – Jeremiada, Jowiszowy

Jeremiada – ta nazwa pochodzi od imienia : Jeremiasz – który był biblijnym prorokiem. Tego stwierdzenia można użyć w formie narzekania. Jednakże Jeremiada oznacza również utwór literacki zawierający skargę lub narzekanie na naruszenie ważnych wartości.
Jak użyć je w recenzji?
Każdy z nas uważa, że zabijanie jest złe, lecz autor tej powieści urządził istną jeremiadę.

Jowiszowy – Przenośnie można tak powiedzieć o czymś dostojnym, poważnym, gniewnym.
Jak użyć je w recenzji?
Smith, który wykreował tę postać, sprawił, że była ona jedyna w swoim rodzaju, istna jowiszowa postać.

Film warty obejrzenia – Job, czyli ostatnia szara komórka, Joe Black, Jak wytresować smoka, Jackass

Job, czyli ostatnia szara komórka – Film Polski, który zdobył moje serce, chociaż miewa swoje naprawdę głupie zdania, i jest prawie kompletnie bezsensu, to jednak warto go obejrzeć.


Joe Black – Brad Pitt w dawnej odsłonie, kiedy jeszcze był młody i bez bródki. Czy naprawdę ten film należy wam przedstawiać? Wzruszający i pełen wielu wartości.


Jak wytresować smoka – Czkawka, to chłopak, który zaraża śmiechem, odwagą i bezmyślnością zarazem. Lecz jako fanka filmów animowanych, ta jest dość wysoko na piedestale. Słodziutkie smoki to podstawa!


Jackass – Jestem naprawdę fanką, głupich wyczynów amatorów jak i „profesjonalistów”. Bo któż nie lubi oglądać, jak ktoś robi sobie krzywdę? Ja uwielbiam, więc jeżeli nie wiecie co to Jackass, to czas to nadrobić.Książka, która wywrze na mnie wrażenie: Ja, diablica

Jak znów możecie zauważyć, jest to książka, a raczej seria o Wiktorii Biankowskiej, którą mam zamiar przeczytać. Jest tu wiele intrygujących czynników, opis o diabelnej stronie, świetne zintegrowane ze sobą okładki no i polska Autorka. Czego chcieć więcej?

,,Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła."


Autor i jego twórczość – James E. L.

Proszę krzyki zachować dla siebie. Ja jestem jedną z tych szczęśliwych osób, które serię o Grey’u przeczytały w całości, naprawdę się tego nie wstydzę. Nie wiem, dlaczego pojawia się tak wiele krytycznych komentarzy w stosunku do Autorki. Może nie jest to jakaś wybitna lektura, może i jest przesycona erotyzmem i to w dziwnym wydaniu. Jeżeli są to książki, po które sięgają wygłodniałe małżonki, znudzone swoim jałowym życiem erotycznym, to co w tym złego? Ważne, że czytają. Takie jest moje zdanie :)


Cytaty


„Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?”
Albert Einstein

„Jeśli ktoś kocha nas aż tak bardzo, to nawet jak odejdzie na zawsze, jego miłość będzie nas zawsze chronić.”
Joanne Kathleen Rowling – Harry Potter i Kamień Filozoficzny

„Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.”
Terry Pratchett – Kosiarz