Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa: #I


Niecodzienne słowo – Ideacja, Idiolatria, Imponderabilia

Ideacja  Z psychologicznego punktu widzenia, jest to tworzenie pojęć i wyobrażeń.
Jak użyć je w recenzji?
Autor odznaczył się znaczną ideacją w tworzeniu tej powieści.

Idiolatria – Oznacza uwielbienie własnej osoby; samouwielbienie
Jak użyć je w recenzji?
Idiolatria towarzyszyła Evanowi przez całą książkę. Istny narcyz.

Imponderabilia – Oznacza to rzeczy, których nie da się zmierzyć, coś niesamowitego, cudownego.
Jak użyć je w recenzji?
Kiedy czytałam tę książkę, nie mogłam wyjść z podziwu, nawet nie wiem jak ją określić, istna imponderebilia.

Film warty obejrzenia – Iniemamocni, Incepcja, Igrzyska śmierci

Iniemamocni – Znów w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu animowanego. Tym razem czas na rodzinkę składającą się z superbohaterów. Każdy z nas lubi osoby wykreowane, jako niezniszczalne, z niezwykłymi mocami, tutaj właśnie mamy do czynienia z taką kreacją, lecz z drugiej strony, jako starszy obserwator dostrzeżecie problemy, z jakimi trzeba się zmierzyć w dorosłym życiu.


Incepcja – To film, który nie każdy lubi. Jedni go krytykują, inni uwielbiają. I właśnie w tych uwielbiających ten film znalazłam się ja. Uważam, że gdy został wypuszczony on na ekrany kin, był czymś niezwykłym i w swoim zamyśle bardzo ciekawy a zakończenie, daje dużo do myślenia. Polecam wszystkim.


Igrzyska śmierci – Czy naprawdę trzeba tutaj zamieszczać jakikolwiek opis tej serii w postaci ekranizacji? To jest ten typ filmu, który broni się sam, a my możemy się nim tylko delektować. Jestem jedną z tych osób, które rozumieją fenomen Igrzysk, i całkowicie się im poddaje.Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Invocato, Infekcja


O Invocato pisałam już wam wiele razy [KLIK], ale i tutaj ta książka musi mieć swoje zaszczytne miejsce. Ostatnimi czasy mogliście na moim blogu przeczytać wywiad z Panią Agnieszką [KLIK], niezmiernie się ucieszyłam, gdy mogłam do niej dotrzeć, uznaję to za osobiste osiągnięcie i w pewnym stopniu się spełniłam. I oczywiście czekam z niecierpliwością na tom drugi.

Infekcja, to książka, w której po raz pierwszy spotkałam się z zombie. I to nie za granicą, nie w jakimś wymyślnym mieście, a w Warszawie, czy trzeba naprawdę coś więcej pisać w tym temacie? [KLIK]. W tym przypadku również udało mi się z Autorem przeprowadzić wywiad: [KLIK]
Autor i jego twórczość – ?

Przeglądając swoją biblioteczkę, nie znalazłam żadnego autora bądź autorki, na literę I. Ani jednego… może Wy macie jakieś typy autorów?

Cytaty

„Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.”
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru

„I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.”
Paulo Coelho – Alchemik

„Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia.”
Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze