Patrzeć nie znaczy widzieć

A czy Ty potrafisz ujrzeć słowa?
Znajdź mnie

Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa: #IAutor:  Adriana Bączkiewicz     08:30:00    Etykiety: 

Niecodzienne słowo – Ideacja, Idiolatria, Imponderabilia

Ideacja  Z psychologicznego punktu widzenia, jest to tworzenie pojęć i wyobrażeń.
Jak użyć je w recenzji?
Autor odznaczył się znaczną ideacją w tworzeniu tej powieści.

Idiolatria – Oznacza uwielbienie własnej osoby; samouwielbienie
Jak użyć je w recenzji?
Idiolatria towarzyszyła Evanowi przez całą książkę. Istny narcyz.

Imponderabilia – Oznacza to rzeczy, których nie da się zmierzyć, coś niesamowitego, cudownego.
Jak użyć je w recenzji?
Kiedy czytałam tę książkę, nie mogłam wyjść z podziwu, nawet nie wiem jak ją określić, istna imponderebilia.

Film warty obejrzenia – Iniemamocni, Incepcja, Igrzyska śmierci

Iniemamocni – Znów w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu animowanego. Tym razem czas na rodzinkę składającą się z superbohaterów. Każdy z nas lubi osoby wykreowane, jako niezniszczalne, z niezwykłymi mocami, tutaj właśnie mamy do czynienia z taką kreacją, lecz z drugiej strony, jako starszy obserwator dostrzeżecie problemy, z jakimi trzeba się zmierzyć w dorosłym życiu.


Incepcja – To film, który nie każdy lubi. Jedni go krytykują, inni uwielbiają. I właśnie w tych uwielbiających ten film znalazłam się ja. Uważam, że gdy został wypuszczony on na ekrany kin, był czymś niezwykłym i w swoim zamyśle bardzo ciekawy a zakończenie, daje dużo do myślenia. Polecam wszystkim.


Igrzyska śmierci – Czy naprawdę trzeba tutaj zamieszczać jakikolwiek opis tej serii w postaci ekranizacji? To jest ten typ filmu, który broni się sam, a my możemy się nim tylko delektować. Jestem jedną z tych osób, które rozumieją fenomen Igrzysk, i całkowicie się im poddaje.Książka, która wywarła na mnie wrażenie: Invocato, Infekcja


O Invocato pisałam już wam wiele razy [KLIK], ale i tutaj ta książka musi mieć swoje zaszczytne miejsce. Ostatnimi czasy mogliście na moim blogu przeczytać wywiad z Panią Agnieszką [KLIK], niezmiernie się ucieszyłam, gdy mogłam do niej dotrzeć, uznaję to za osobiste osiągnięcie i w pewnym stopniu się spełniłam. I oczywiście czekam z niecierpliwością na tom drugi.

Infekcja, to książka, w której po raz pierwszy spotkałam się z zombie. I to nie za granicą, nie w jakimś wymyślnym mieście, a w Warszawie, czy trzeba naprawdę coś więcej pisać w tym temacie? [KLIK]. W tym przypadku również udało mi się z Autorem przeprowadzić wywiad: [KLIK]
Autor i jego twórczość – ?

Przeglądając swoją biblioteczkę, nie znalazłam żadnego autora bądź autorki, na literę I. Ani jednego… może Wy macie jakieś typy autorów?

Cytaty

„Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.”
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru

„I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.”
Paulo Coelho – Alchemik

„Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia.”
Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze

Adriana Bączkiewicz

Czasem optymistka, częściej zrzęda, zazwyczaj pesymistka, ale za to czytanie książek jest jej hobby. Wydaje się to dość błahe, ale nic na to nie poradzi. Na stronie na pewno znajdziecie recenzje pisane z serca, bo po co miałaby kłamać?