Cykl: Alfabetyczna percepcja słowa: #B

Niecodzienne słowo – Binominalny, Bukoliczny

Binominalny – oznacza: mający dwa imiona
Użycie w recenzji: … Bohater o dwóch twarzach ma również binominalny charakter, z jednej strony mamy do czynienia z pogodnym Frankiem, lecz z drugiej z nieustępliwym Zbyszkiem.

Bukoliczny - idylliczny, sielankowy
Użycie w recenzji: W książce możemy dostrzec bukoliczny świat.

Film warty obejrzenia – Beksa


Znów czas na wielkie okrzyki i ogromne wdechy, gdyż w Beksie, główną rolę gra Johnyy Depp. Może i historia nie jest górnolotna, gdyż po samym opisie, można mieć wrażenie, że to gniot: „Społeczny wyrzutek, którego rodzice zostali straceni na krześle elektrycznym, zakochuje się w dziewczynie z dobrego domu.” Ja osobiście jestem zachwycona tym filmem, może nie grą autorską, ale ja po prostu  kocham się w starych musicalach, których ludzie w moim wieku nie trawią. Do takiego typu filmów trzeba mieć dystans, a ja na przekór wszystkim i wszystkiemu uwielbiam się wsłuchiwać w piosenki, które znalazły się w projekcji tego filmu. Spróbujcie go, a może odmieni waszą wizję na temat starych musicali.


Książka, która wywarła na mnie wrażenie Bóg Horror Ojczyzna

Mieliście okazję całkiem niedawno  przeczytać recenzję tego cyklu. Brutalność, wykreowany świat, i hektolitry krwi spowodowały we mnie uczucie euforii i zarazem smutku, bo od razu chętnie sięgnęłabym po kolejną część, a po cichu zdradzę Wam, że taka nastąpi, wystarczy odrobinę poczekać. Recenzja tutaj: [KLIK]

Autor i jego twórczość – Bick Ilsa

Chociaż jeszcze nie mieliście tej możliwości, by przeczytać recenzję książki tej autorki na moim blogu, to już niedługo się to zmieni. Po książce Prochy, jestem pod tak ogromnym wrażeniem, że jestem zawiedziona, iż dwie kolejne części, raczej nie ujrzą światła dziennego w naszych polskich biblioteczkach. Pani Ilsa przekazuje swoją wyobraźnię w odmętach fantastyki i to w dodatku mrocznej fantastyki, która sprawia, że włosy staną Wam dęba. Zakochałam się w autorce od pierwszego wejrzenia.

Cytaty

"[...] Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić; odwagi abym zmieniał to, co mogę zmienić i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło."
Stephen King – Miasteczko Salem

"Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami."
Joseph Conrad

"Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera."
Éric-Emmanuel Schmitt – Oskar i pani Róża